Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Polska: „Sercem w dwóch krajach” — spotkania autorskie

„Sercem w dwóch krajach” — spotkania autorskie

Ambasada Królestwa Norwegii

Między 11 września i 10 października 2013 roku odbywają się spotkania promujące xiążkę „Sercem w dwóch krajach” pani Janiny Januszewskiej-Skreiberg.

Janina Januszewska-Skreiberg – polska korespondentka prasowa, mieszkająca od przeszło czterdziestu lat w Norwegii; animatorka oraz wnikliwa, niestrudzona obserwatorka życia kulturalnego w Norwegii i Polsce. W norweskich czasopismach publikuje artykuły poświęcone współczesnej kulturze polskiej, informuje też czytelników polskich, o tym, co się dzieje w norweskiej literaturze i sztuce. Współorganizuje wydarzenia kulturalne inicjowane przez środowiska polskie i norweskie. Wśród wielu nagród i odznaczeń należy tutaj wymienić Medal Zasłużonego dla Kultury Polskiej, Złoty Medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej” i Medal Gloria Artis.

Xiążka została wydana przez Fundację Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych w Gdańsku, przedstawia bogatą panoramę związków kulturowych między Polską a Norwegią. Podczas lektury czytelnik dowie się o wielu ciekawych powiązaniach dotyczących teatru, filmu, literatury, sztuk plastycznych, muzyki, a także… alpinistyki i narciarstwa – dziedzin, które również są pasją autorki.

W środowiskach artystycznych Autorka jest uważana za swoistą ambasadorkę Polski w Norwegii i Norwegii w Polsce, za człowieka-instytucję. Nie ma w dziedzinie relacji między naszymi krajami konkurencji dla jej pisarstwa – ocenia prof. Lech Sokół.

Zapraszamy:

11 września: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia, godz. 17.00

17 września: Zespół Szkół im. Fridtjofa Nansena, ul. Karola Namysłowskiego 11, Piastów, godz. 10.30

19 września: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej, ul. Wołomińska 208, Ciemne, Radzymin, godz. 11.00

24 września: Zespół Szkół im. Bohaterów Narviku, ul. Gładka 16, Warszawa, godz. 14.00

26 września: Muzeum Kinematografii, Plac Zwycięstwa 1, Łódź, godz. 17.00

7 października: Teatr Wielki, Sale Redutowe, Plac Teatralny 1, Warszawa, godz. 17.00 (prowadzenie: p. Grażyna Torbicka)

9 października: Katedra Skandynawistyki – Collegium Novum UAM, al. Niepodległości 4, blok A, sala 204, Poznań, godz. 13.00

10 października: Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej, ul. Krańcowa 7, Ostrzeszów, godz. 11.00 (z udziałem Muzeum Regionalnego)

Sercem w dwóch krajach — recenzja

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.