Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Skandynawowie na festiwalu Sacrum Profanum

Skandynawowie na festiwalu Sacrum Profanum

muzykaislandzka.pl

Podczas Sacrum Profanum 2015 odbędzie się koncert monograficzny Jóhanna Jóhannssona. Dla Islandczyka jest to kolejna wizyta w Polsce. Islandczyk powróci do Krakowa ze swoją najnowszą kompozycją – The Drone Mass – dronową mszą na elektronikę, smyczki i wokal, opartą na gnostyckiej ewangelii egipskiej1. Na scenie towarzyszyć mu będzie nowojorska formacja ACME oraz powracający do Krakowa Theatre of Voices.

Oprócz Jóhannssona do Polski przyjedzie kompozytor Ólafur Arnalds, postać często koncertująca w Polsce. Przedstawi twórczą reinterpretację kompozycji Fryderyka Chopina istniejącą pod nazwą The Chopin Project. Projekt ten stworzył wspólnie z Alicją Sarą Ott, która towarzyszyć mu będzie na scenie i zagra na fortepianie. Sam Arnalds zajmie się elektroniką, całość zwieńczy kwintet smyczkowy. Oprócz występu na Sacrum Profanum Islandczyka będzie można zobaczyć w Katowicach na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Wystąpi tam ze znanym z Bloodgroup Janusem Rassmusenem, z którym tworzy projekt Kiasmos.

Wszystkie koncerty tegorocznej edycji Sacrum Profanum odbędą się w salach Centrum Kongresowego ICE Kraków przy ul. Marii Konopnickiej 17.

Karnet (obejmujący wszystkie koncerty w dniach 13-19 września 2015 r.):

normalny – 480 zł; ulgowy – 340 zł

16 września – Ólafur Arnalds & Alicja Sara Ott – The Chopin Project

Bilety: normalny – 70 zł; ulgowy – 50 zł

18 września – Jóhann Jóhannsson – Drone Mass

Bilety: normalny – strefa I: 70 zł / strefa II: 50 zł; ulgowy – strefa I: 50 zł / strefa II: 30 zł


1 Sądząc po opisie, z prawdziwą Mszą utwór nie będzie miał nic wspólnego – przypis redaktora naczelnego Portalu Legitymistycznego

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.