Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gdańsk: Skandynawowie na Festiwalu Soundrive

Skandynawowie na Festiwalu Soundrive

Festiwal Soundrive

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundrive wystąpią artyści ze Skandynawii: islandzki muzyk Júníus Meyvant i duński kwartet Liss.

Júníus Meyvant to pseudonim artystyczny pana Unnara Gisli Sigurmundssona. Artysta, będąc nastolatkiem, niczym się specjalnie nie wyróżniał, nie licząc zamiłowania do malowania i skateboardingu. W tym czasie próbował swych sił także w szkole muzycznej, w której jednak nie znalazł zrozumienia dla swojej niezależnej natury. Można w zasadzie powiedzieć, że w młodości w ogóle nie brał pod uwagę kariery muzycznej.

Jako dwudziestolatek odkrył gitarę, na której zaczął namiętnie grać w domu rodziców. Dzięki temu jego lepsze „ja” znalazło ujście w komponowaniu piosenek. Nieprzeparta chęć tworzenia muzyki nakręcała go przez cały czas. Przez chwilę muzyk próbował realizować swoje pomysły w ramach kapeli, jednak szybko rozczarował się i wtedy też postanowił stworzyć swoje muzyczne alter ego – Júníusa Meyvanta.

W 2014 roku muzyk odniósł sukces ze swoim debiutanckim singlem pt. Color Decay. Krążek trafił na pierwsze miejsce na antenie National Radio 2, na którym utrzymywał się przez parę tygodni, wywołując spore zainteresowanie – dyrektor programowy amerykańskiego radia KEXP, p. Kevin Cole, uznał go wręcz za piosenkę roku.

W 2015 roku Júníus Meyvant był gwiazdą islandzkich Music Awards, gdzie zdobył pierwsze miejsca w kategoriach najlepsza piosenka i debiut.

3 września, godz. 19.30-20.30, scena główna

www.facebook.com/juniusmeyvantmusic

*****

Liss tworzy czterech nastolatków pochodzących z Aarhus. Zespół powstał jeszcze w szkole, a jego członkowie ciągle doskonalą swoje brzmienie przywodzące na myśl Franka Oceana czy też Arthura Russella i prezentujące unikatowy nordycki sznyt. W listopadzie 2015 r. grupa wydała swój pierwszy singiel pt. Try za pośrednictwem kopenhaskiej wytwórni Escho.

Liss tworzą: pp. Soren Holm, Vilhelm Strange, Villads Tyrrestrup, Tobias Hansen.

2 września, godz. 19.30-20.30, scena główna

www.facebook.com/LISSLISSLISSLISSLISS

Zapraszamy: Klub B90, Stocznia Gdańska hala 90B, ul. Elektryków, Gdańsk

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.