Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Ślady zbrodni

Ślady zbrodni

Muzeum Krakowa

Ślady zbrodni

10 sierpnia 2024 roku, godz. 12.00

Ulica Pomorska, ul. Pomorska 2

Kraków zajmował szczególne miejsce na mapie okupowanej Polski. Wraz z proklamacją Generalnego Gubernatorstwa został ogłoszony stolicą tego tworu, w której zlokalizowano najważniejsze instytucje regulujące kwestie okupacji. Stacjonowały tutaj silny garnizon wojska i doskonale zorganizowane formacje policyjne. Szczególnie te ostatnie w sposób tragiczny zapisały się w pamięci mieszkańców – łapanki, więzienia i masowe egzekucje stały się codziennością.

Podczas spaceru edukacyjnego uczestnicy poznają najważniejsze miejsca terroru w Krakowie, począwszy od więzień i aresztów, a skończywszy na miejscach masowych egzekucji.

Prowadzenie: pan Jan Jakub Grabowski.

Wstęp: 15 zł. Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

Nowohuckie schrony

10 sierpnia, godz. 14.30

Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Nowa Huta kryje wiele tajemnic. Jedną z nich są wybudowane w latach 50. XX w. schrony przeciwlotnicze, które miały uchronić mieszkańców przed skutkami spodziewanej wojny. W ramach spaceru zobaczymy dwa schrony z epoki (w Muzeum Nowej Huty i Podziemnej Nowej Hucie) oraz przyjrzymy się elementom zimnowojennej infrastruktury ochronnej w dzielnicy.

Prowadzenie: pani Agata Klimek-Zdeb.

Wstęp: 20 zł. Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.