Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wystawy w Muzeum Miejskim Wrocławia

Wystawy w Muzeum Miejskim Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia

Zapraszamy na wystawę w Arsenale Miejskim

ul. Antoniego Cieszyńskiego 9, Wrocław

Zabytki z toru wodnego Szczecin-Świnoujście

16 marca30 kwietnia 2022 roku

Wielkoformatowa ekspozycja poświęcona zabytkom wydobytym z dna Odry podczas inwestycji „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra” – jednego z najważniejszych przedsięwzięć prowadzonych obecnie na polskim wybrzeżu.

25 plansz dokumentujących najciekawsze znaleziska, np. średniowieczny miecz z pochwą, oraz cenne eksponaty: gwiazdowy silnik lotniczy samolotu bombowego Boeing B-17 Flying Fortress z czasów II wojny światowej, fragmenty uzbrojenia, pokaźny zbiór starych kotwic, a także wiele różnych rodzajów i typów broni oraz osobistego wyposażenia żołnierzy. Wśród eksponatów należy również wymienić wydobyte elementy niemieckiego pancernika kieszonkowego Lützow, zbombardowanego przez brytyjskie samoloty 16 kwietnia 1945 r. w świnoujskim Kanale Piastowskim.

Zapraszamy od środy do soboty w godz. 11.00–17.00, w niedzielę w godz. 10.00–18.00.

Zabytki z toru wodnego Szczecin-Świnoujście

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na wystawę

Sny w ogrodzie / Dreams in the Garden

Wystawa czynna do 30 kwietnia

Pani Anna Malicka-Zamorska należy do najbardziej znanych artystek ceramiczek. Urodzona w 1942 r., absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendystka uniwersytetów w Australii, Stanach Zjednoczonych i na Islandii. Wielokrotnie zapraszana do udziału w międzynarodowych sympozjach twórczych, konkursach i wystawach. Jej prace znajdują się w muzeach całej Europy, obu Ameryk, Japonii, Tajwanu i Korei Południowej, były reprodukowane wielokrotnie w książkach i pismach specjalistycznych. Artystka od 1974 r. jest członkinią Międzynarodowej Akademii Ceramiki (IAC) z siedzibą w Genewie. Od dziesięciu lat prowadzi Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej”. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Wystawa w patio Starego Ratusza (Muzeum Sztuki Mieszczańskiej) jest retrospektywnym pokazem prac, zorganizowanym z okazji 80. urodzin artystki. Prezentuje pełny przegląd twórczości z różnych lat. Znajdą się na niej również najbardziej znane prace pani Anny Malickiej-Zamorskiej, w tym słynne cykl z wilkami oraz seria postaci i popiersi ze złotymi maskami.

Bilety: 15/10 zł.

*****

Serdecznie zapraszamy 26 marca o godz. 12.00 na autorskie oprowadzanie pani Anny Malickiej-Zamorskiej – artystki ceramiczki, której prace możemy obecnie oglądać w Galerii Patio w Starym Ratuszu. Wystawa Sny w ogrodzie przenosi nas do innego świata, abyśmy mogli odetchnąć od codzienności, która niestety coraz częściej zaczyna nas przytłaczać…

Zapisy: tel. 71-347-16-90 wew. 27.

Na wystawie odnajdzie się każdy, a to między innymi za sprawą wspaniałej aranżacji wystawy, stworzonej za pomocą Zarosło – projektu, dzięki któremu w patio unosi się zapach mchu i ziemi – a także dzięki kwiaciarni i kawiarni Kwiaty Kawy, która także miała niesamowity wkład w aranżację wystawy.

O wystawie i pracach opowie sama artystka. Będzie to więc niezwykła okazja, aby zaspokoić ciekawość i dowiedzieć się, jak powstają jej wspaniałe wilki, koty czy wiele innych niezwykłych wyrobów z gliny.

*****

Muzeum Miejskie Wrocławia serdecznie zaprasza na sobotnie oprowadzanie po Galerii Malarstwa:

Roztopy w Muzeum Miejskim, czyli trochę o śląskich pejzażystach

Na oprowadzaniu skupimy się na śląskich malarzach XIX i XX wieku malujących pejzaże i opowiemy, jak to pejzaż stał się samodzielnym gatunkiem malarskim.

Oprowadza: pani Natalia Bobryk-Mauer. Zapraszamy: 26 marca, godz. 11.00, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35. Bilety: normalny — 15 zł, bilet ulgowy — 10 zł.

Sny w ogrodzie / Dreams in the Garden

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.