Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: SOT na 8. Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

SOT na 8. Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Ambasada Królestwa Norwegii

11 lutego 2012 r. norweski zespół SOT weźmie udział w warsztatach muzycznych oraz wystąpi z koncertem w krakowskiej Akademii Muzycznej w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i Inspiracje”. Zespół gra progresywny, innowacyjny jazz.

— godz. 10:00 – warsztaty z SOT

— godz. 19:00 – koncert SOT: Free, jazz & rock’n ‘roll

SOT: Andrzej Hunstad – perkusja, Wawrzyniec Andrzej Haug – tuba, Skjalg Reithaug – gitara elektryczna.

SOT składa się z muzyków jazzowej, metalowej oraz popowej sceny w Oslo. Członkowie zespołu uczyli się muzyki w szkole średniej i w 1992 r. stworzyli grupę. Muzyka ich jest gwałtowna i składa się z wielu fragmentów. Kiedy słuchaczowi wydaje się, że przetrawił jeden temat, rozpoczyna się kolejny. Zespół lubuje się w nieregularnym metrum i ciężkim groove, czasami z domieszką dziecinnie brzmiących melodii. Rozpoznawalny styl zagwarantował zespołowi miejsce w programie Rikskonsertene (Norweski Instytut Koncertowy) na rok 2012. Będą występować w szkołach w Południowym Trøndelag zimą 2012, a następnie kontynuować działalność koncertową przez cały rok.

Formacja niedawno wydała swój debiutancki album „Kind of Saltz”.

Zapraszamy: sala koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie, ul. Św. Tomasza 43.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.