Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Społeczne zaplecze systemów totalitarnych

Społeczne zaplecze systemów totalitarnych

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”, Koło Naukowe Historii Gospodarczej i Społecznej „SAECULA” i Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii we Wrocławiu zapraszają na wykład pana dra hab. Jędrzeja Chumińskiego pt. Społeczne zaplecze systemów totalitarnych.

Spotkanie odbędzie się 26 listopada 2015 r. o godz. 17.30 w sali 120 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Komandorskiej 118/120 we Wrocławiu (wejście od ul. Kamiennej).

Wiek XX zyskał sobie miano wieku totalitaryzmów. Na spotkaniu rozważymy wielorakie aspekty społecznego poparcia totalitaryzmów, warunki sprzyjające ich powstawaniu, a także mechanizmy dochodzenia do władzy reżimów totalitarnych. Szczególnie zastanawiająca jest popularność idei kolektywistycznych w Europie, gdzie wolność była niegdyś fundamentem niemalże wszystkich społeczeństw. Mimo to właśnie tutaj reżimy totalitarne zdobyły największe poparcie społeczne.

W tę zawiłą problematykę wprowadzi nas pan dr hab. Jędrzej Chumiński, profesor nadzwyczajny w Katedrze Filozofii i Historii Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który w swej działalności naukowej zajmuje się powyższym zagadnieniem. Po wykładzie przewidziany jest czas na zadawanie pytań oraz dyskusję. Do zobaczenia!

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.