Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Spotkania i spacery w Łazienkach Królewskich

Spotkania i spacery w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

ul. Agrykola 1, Warszawa

Spotkania i spacery w Łazienkach Królewskich

W marcu 2017 roku odbędą się dwa kolejne wykłady w cyklach o tematyce historycznej: Oświeceniowa republika marzeń i Czy mogła się uratować? Rzeczpospolita w XVIII wieku. 8 marca o godz. 18.00 w Starej Oranżerii pan dr hab. Piotr Ugniewski opowie o niezwykłym lokatorze Białego Domku w Łazienkach Królewskich – wygnanym francuskim królu, Ludwiku XVIII. Z kolei 22 marca o godz. 18.00 w Pałacu na Wyspie pani dr hab. Urszula Kosińska wygłosi wykład pt. Pamiętne sejmy polskie XVIII w. i ich niszczenie przez państwa ościenne.

Wiosenna aura zachęca do spotkań w plenerze – w soboty znów będzie można uczestniczyć w wykładach połączonych ze spacerami z cyklu Czytanie Łazienek Królewskich. Najbliższe spotkanie – 25 marca o godz. 11.00. Pani prof. Krystyna Mikocka-Rachubowa opowie o Królewskiej Kolekcji Rzeźby i Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.