Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Sto lat kreatywnego kapitalizmu

Sto lat kreatywnego kapitalizmu

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis”

W imieniu Koła Naukowego Myśli Wolnościowej „Praxis” serdecznie zapraszamy Czytelników Portalu Legitymistycznego na spotkanie z panem prof. Witoldem Kwaśnickim, które odbędzie się 12 marca 2014 roku, godz. 18:00, w sali 307 budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120, wejście od ul. Kamiennej).

Po panice 1907 roku w Stanach Zjednoczonych i Europie budowany jest system, który prof. Kwaśnicki nazywa „kreatywnym kapitalizmem”. Styk polityki i biznesu, który zyskał na sile od początku poprzedniego stulecia, nakazuje nam zastanowić się nad tym, na ile obecny system gospodarczy jest kapitalizmem, a na ile jego wypaczeniem. Co charakteryzuje ten system i gdzie tkwią jego patologie? Jak powinniśmy zmieniać obecny ład gospodarczy? Jakie są podobieństwa między paniką roku 1907 a kryzysem finansowym 2008 roku? Na te i wiele innych pytań Profesor postara się odpowiedzieć w swoim wystąpieniu.

Prof. Kwaśnicki jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownikiem Zakładu Ogólnej Teorii Ekonomii, a także członkiem Rady Naukowej Instytutu Misesa, ekspertem Centrum im. Adama Smitha, prezesem Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, a także autorem wielu artykułów naukowych. W swojej pracy badawczej zajmuje się głównie historią myśli ekonomicznej, liberalizmem, ekonomią ewolucyjną, ekonomią szkoły austriackiej, a także metodologią i praktyką symulacji komputerowych.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.