Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyka Dawna w Wilanowie / O sukniach i ubiorze Sarmatów

Muzyka Dawna w Wilanowie / O sukniach i ubiorze Sarmatów

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Jesienne wieczory nie muszą być przygnębiające. Z pewnością nie będą takie w Wilanowie! Już od kilku lat jesienią ogród przy pałacu wilanowskim rozświetla się tysiącami kolorowych lampek, stając się najjaśniejszym miejscem w Warszawie. W tym roku pierwsze światła włączymy 22 października o godz. 16.00. Odwiedźcie Wilanów po zmroku i poczujcie niesamowity klimat Królewskiego Ogrodu Światła!

Poza instalacją, w której skład wchodzą Złoty Dziedziniec, Ogród Wyobraźni i Magiczny Ogród Króla, w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy wyświetlane na fasadzie pałacu.

22-23 października 2016 r., godz. 16.00-21.00, ostatnie wejście o godz. 20.40.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | ogród: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Godziny mappingów:

godz. 18.30 – W Wilanowie król jest jeden

godz. 19.30 – Bajka o królewskiej wydrze

godz. 20.30 – Powrót króla

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Gdyby mogli Państwo porozmawiać z samym królem Sobieskim, pewnie okazałoby się, że jest wiele wspólnych tematów. Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas również Państwa zainteresują.

Spacery zaczynają się o godz. 13.00, spotykamy się w szatni. Obowiązuje bilet wstępu do pałacu.

Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Nela Kokoszka, koordynator programów dla dorosłych, tel. (22) 544 28 38.

30 października 2016 r.: O sukniach i ubiorze Sarmatów

13 listopada 2016 r.: O łowach…

W Sobieskim w dojrzałych latach życia zapłonęła nowa pasja: łowiectwo. Zapraszamy na bezkrwawe łowy i opowieści o pasjach króla, podglądaniu przyrody i wilanowskich legendach.

27 listopada 2016 r.: Zwierzęta w pałacowych wnętrzach

Co król oglądał pod mikroskopem? Czy Elżbieta Sieniawska lubiła psy? Dlaczego królewicze siedzą na lwie? Symbol ludzkich cnót i przywar, wierny towarzysz, przedmiot dumy, gospodarskiej troski i dociekliwych badań – zwierzęta pojawiały się w pałacowych wnętrzach w różnych rolach. Niektóre z nich odkryjemy w czasie spaceru.

Muzyka Dawna w Wilanowie

Cykl koncertów Muzyka Dawna w Wilanowie – jesień 2016 to spotkania w przestrzeni pałacu, gdzie raz w miesiącu melomani mają okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wspaniałych artystów. Program koncertów to głównie muzyka kompozytorów tworzących w XVII i XVIII w. Celem naszych spotkań jest wspieranie inicjatyw muzycznych w zakresie interpretacji muzyki dawnej. Ponieważ od czasów Jana III Sobieskiego muzyka była elementem architektury i życia pałacu, pragniemy przywracać tę piękną tradycję i ukazywać zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały, i prezentować je na instrumentach historycznych bądź na ich kopiach.

Zapraszamy: 23 października, 6 listopada, 20 listopada, 11 grudnia 2016 r., godz. 17.00.

Sala Biała Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, bliety: 20 zł – zwykły, 10 zł – ulgowy.

Bilety można kupić w kasie na przedpolu (żółty domek) oraz przez Internet.

23 października 2016 r.: Zelenka – kompozytor ekstremalny

Wykonawcy: Capella Pellegrina, Magdalena Karolak – obój barokowy, Shai Kribus – obój barokowy, Michele Fattori – fagot barokowy, Elina Albach – klawesyn

6 listopada 2016 r.: „Lontananza crudel…” Barokowe arie i kantaty na sopran oraz basso continuo

Wykonawcy: Olga Pasiecznik – sopran, Władysław Kłosiewicz – klawesyn, Marc Caudle – viola da gamba

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.