Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Suwałki: Norwescy muzycy na Suwalskim Festiwalu Bluesowym

Norwescy muzycy na Suwalskim Festiwalu Bluesowym

Ambasada Królestwa Norwegii

Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal w Polsce. W tym roku wystąpi na nim ponad 30 formacji, a wśród nich muzycy z Norwegii: Jostein Forsberg & Marcin Omlit, którzy zagrają dwukrotnie w sobotę, 16 lipca 2011 r., w ramach imprez towarzyszących i koncertów klubowych. Ambasada Norwegii patronuje wydarzeniu.

Jostein Forsberg & Marcin Omlit to dwaj bardzo znani w Norwegii muzycy bluesowi. Jostein Forsberg jest dyrektorem artystycznym i od ponad 20 lat jednym z organizacyjnych filarów największego w Skandynawii i jednego z największych w Europie – Notodden Blues Festival. Ponadto jest liderem, wokalistą i harmonijkarzem znanej formacji Spoonful Of Blues. Marcin Omlit, gitarzysta w formacji Spoonful Of Blues, udziela się również w innych muzycznych przedsięwzięciach. Występuje w duecie z wokalistką i gitarzystką Ritą Engedalen oraz, w ramach większego już projektu, z Ritą Engedalen & Backbone.

Główne koncerty Suwałki Blues Festival (14-16 lipca 2011 r.) będą odbywać się na dwóch dużych scenach w centrum miasta. Koncertom gwiazd towarzyszyć będą występy na mniejszych scenach w różnych punktach miasta, koncerty w klubach oraz śniadania bluesowe.

Suwałki Blues Festival, Bar Polski, ul. Tadeusza Kościuszki 59.

Program

Szczegółowe informacje na: www.suwalkiblues.com.

Zobacz także: www.myspace.com/spoonfulofblues.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.