Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Suwałki: Suwałki Blues Festival 2012

Suwałki Blues Festival 2012

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach

Suwałki Blues Festival to najważniejsze i największe plenerowe święto muzyki bluesowej w tej części Europy. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2012 r. Norwegię będą reprezentować p. Rita Engedalen i zespół Backbone.

Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce określa Ritę Engedalen mianem niekoronowanej królowej norweskiego bluesa.

W ramach jubileuszowej imprezy zaplanowano atrakcyjne koncerty plenerowe na dwóch profesjonalnych scenach, mniejsze koncerty plenerowe na scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam-sessions. Doskonałą muzyczną atmosferę zapewnią polskie, europejskie i światowe gwiazdy bluesa. Po raz kolejny na suwalskich scenach zagoszczą najważniejsi wykonawcy oraz autorytety muzyki bluesowej.

Suwałki Blues Festival 2012 rozpocznie się specjalnym koncertem jubileuszowym zespołu Nocna Zmiana Bluesa z okazji trzydziestolecia zespołu oraz uzyskania Złotej Płyty. Koncert realizowany będzie w klimatycznym patio Urzędu Miejskiego. Dwa kolejne dni festiwalu rozpoczynamy od wczesnych godzin porannych, gdzie uczestnicy imprezy będą mogli spędzać czas przy dźwiękach ulubionej muzyki podczas „muzycznych śniadań bluesowych”.

W godzinach popołudniowych organizatorzy zapraszają na koncerty plenerowe na trzech małych scenach ulicznych. Wystąpią zespoły krajowe i zagraniczne, młodzi debiutanci i zespoły o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym.

Na dwóch głównych scenach festiwalowych w klimatycznym centrum miasta i parku w piątek i sobotę wystąpią największe krajowe i zagraniczne gwiazdy festiwalu. Koncerty rozpoczną się o godz. 17:00 i potrwają do godz. 23:30.

Doskonałym uzupełnieniem festiwalowych emocyj będą wieczorne koncerty klubowe i nocne jam-sessions.

Występy p. Rity Engedalen i Backbone odbywać się będą w restauracji Na Starówce przy ul. Chłodnej 2 w ostatnim dniu trwania festiwalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.