Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Taneczny spektakl w Muzeum Książąt Czartoryskich

Taneczny spektakl w Muzeum Książąt Czartoryskich

Muzeum Narodowe w Krakowie

Taneczny spektakl w Muzeum Książąt Czartoryskich

Ponadczasowa historia miłości Romea i Julii stała się inspiracją dla wielu artystów. W Muzeum Książat Czartoryskich (ul. Pijarska 15) będziemy mieli przyjemność gościć aktorów Teatru Tańca Terpsychora, którzy przeniosą widzów do Werony i Mantui, przedstawiając losy kochanków z dramatu Szekspira.

Spektakl taneczny Romeo i Julia w reżyserii Mai Zawady i Agnieszki Stawickiej powstał w odniesieniu do wzoru wczesnorenesansowych traktatów tanecznych spisanych przez ówczesnych włoskich mistrzów, takich jak Wilhelm Ebreo da Pesaro. Kostiumy zaprojektowane i wykonane przez dr Marię Molendę w pracowni Fundacji Nomina Rosae nawiązują do XV-wiecznego stylu i są barwną ilustracją tamtych czasów.

Spektakl odbędzie się 9 października 2021 roku o godz. 19.30 i potrwa około 45 minut. Przygotowaliśmy wejściówki, które można pobrać, kontaktując się z Centrum Informacji i Rezerwacji, tel.: 12 43 35 744 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).

Aktorzy Teatru Tańca Terpsychora, fot. z archiwum TTT

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.