Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Poznań/Warszawa: Koncerty Retro Stefson

Koncerty Retro Stefson

muzykaislandzka.pl

Wkrótce zagra u nas niezwykły zespół — Retro Stefson. Zespół będzie dzielił się swoimi nieskończonymi pokładami radości scenicznej podczas wiosennej trasy. Z tej okazji Islandczycy zagoszczą również w Polsce i przywiozą ze sobą Hermigervilla – swojego współpracownika. Według Iceland Music Export będzie on z zespołem na całej trasie, a na islandzkiej scenie muzycznej jest znany z tego, że wzbudza fale, tworząc własną elektronikę, obdarzając znajomych po fachu remixami, a także współpracuje przy wydawnictwach m.in. Berndsena czy właśnie Retro Stefson.

Retro Stefson występował u nas w zeszłym roku podczas OFF Festivalu, który sporej części publiczności zapewne utkwił w pamięci na czas dłuższy. Tym razem na scenie wybrzmi nie tylko „Kimba”, która jest znakiem rozpoznawczym zespołu, ale przede wszystkim materiał z nowej płyty zatytułowanej po prostu „Retro Stefson”. Album ten pokrył się w Islandii złotem na początku tego roku i został nominowany do prestiżowej nagrody Nordic Music Prize. Podczas wiosennej europejskiej trasy dominować będą rytmy zdecydowanie bardziej taneczne niż bywało to do tej pory, aczkolwiek młodzi muzycy wciąż z gracją serwują koktajl gatunkowy, który całkiem dobrze im wychodzi. Uwaga, bardzo energetyczny!

24 maja 2013 r., godz. 20.00 — Klub Pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8, Poznań

25 maja 2013 r., godz. 20.00 — Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27, Warszawie

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.