Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Płock: Trentemøller Live In Concert

Trentemøller Live In Concert

Festiwal Audioriver

Duński zespół Trentemøller Live In Concert wystąpi w nocy z 29 na 30 lipca 2011 r., godz. 23:45-01:00.

Andrzej Trentemøller — pochodzący z Kopenhagi producent i multiinstrumentalista, którego pierwszy krążek „Physical Fraction” ujrzał światło dzienne w 2005 r. Już rok później Trentemøller ugruntował swoją pozycję na scenie elektronicznej debiutanckim, pełnowymiarowym albumem „The Last Resort”. Longplay otworzył nowe horyzonty muzyczne gatunku i sprawił, że nazwisko duńskiego twórcy stało się rozpoznawalne na świecie, a świadczy o tym liczba nagród dla „albumu roku”. Kolejnym krokiem na muzycznej ścieżce było stworzenie zespołu i ruszenie z serią koncertów w trasę Trentemøller Live In Concert w 2007 r. Wspólnie z perkusistą Henrykiem Vibskovem i Michałem Simpsonem na gitarze i basie, producent odwiedził największe festiwale świata. Ukazała się również kompilacja „The Trentemøller Chronicles”, na której artysta dokonał selekcji wcześniej niepublikowanych utworów oraz świeżych remixów takich twórców, jak Röyksopp, The Knife czy Moby.

W 2010 r. ukazał się drugi album w dorobku Trentemøllera, zatytułowany „Into the Great Wide Yonder”. Krążek z założenia miał różnić się od debiutanckiej płyty, jak powiedział sam twórca: chciałem, aby materiał był bardziej organiczny, cieplejszy i pozbawiony typowego dla elektroniki brzmienia. Dlatego też, podczas koncertu na tegorocznym festiwalu Audioriver można spodziewać się materiału wykraczającego poza ramy elektroniki: muzyki z kręgów indie rocka i bardziej dynamicznych, melodyjnych aranży.

Plaża nad Wisłą, Rybaki 8, Płock.

www.anderstrentemoller.com

www.myspace.com/trentemoeller 

www.audioriver.pl

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.