Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Spotkania autorskie — Vággi Várri. W tundrze Samów

Spotkania autorskie — Vággi Várri. W tundrze Samów

Wydawnictwo Alter

Miłośnikom tajemniczych zakątków dalekiej Północy polecamy spotkania autorskie, które odbędą się w Krakowie. Spotkania z udziałem pani Anny Nacher i pana Marka Styczyńskiego, autorów xiążki Vággi Várri. W tundrze Samów.

26 lutego 2013 r., godz. 18.00, Autorzy gościć będą w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (ul. Mikołajska 2). Spotkanie będzie połączone z prezentacją zdjęć z wypraw do Laponii.

28 lutego 2013 r., godz. 20.00, w Kolanku nr 6 przy ul. Józefa 17 odbędzie się kolejne spotkanie, któremu towarzyszyć będzie koncert1. Muzyka, której twórcami są Autorzy książki (od 1998 r. współtwórzą projekt Karpaty Magiczne), wprowadzi Państwa w klimat północnej Skandynawii, tundry i kręgu polarnego.

Podczas spotkań będzie można kupić xiążkę w promocyjnej cenie.

Vággi Várri. W tundrze Samów to podróż za koło podbiegunowe, do Laponii, mało znanej w Polsce krainy, ciągle stereotypowo kojarzonej tylko z reniferami i ze św. Mikołajem. Autorzy za pomocą słowa i fotografii przenoszą czytelnika na dziewicze szlaki parków narodowych Szwecji, gdzie przemierzając mało znane tereny, rejestrują okiem przyrodnika i uchem muzyka unikalne obrazy. Oprócz niezwykłego opisu swoich trekkingów snują opowieści o Samach – mieszkańcach Laponii, ich skomplikowanej historii oraz bogatej tradycji. To wszystko jest zilustrowane muzyką i oryginalnym śpiewem Samów na dołączonej do xiążki płycie. Całość została wydana nakładem krakowskiego Wydawnictwa Alter.

Więcej informacji na stronie www.wydawnictwoalter.pl w zakładce Wydarzenia oraz na stronie na Facebooku: www.facebook.com/WydawnictwoAlter.

Xiążka do nabycia od 26 lutego w xięgarniach w całej Polsce, a także za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Alter: www.wydawnictwoalter.pl.


1 Koncert w Wielkim Poście trudno uznać za najtrafniejsze działanie promocyjne – przypis Redaktora Naczelnego Portalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.