Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą

U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą

Muzeum Łazienki Królewskie

Nawiązujące do estetyki koreańskiej sztuki tradycyjnej prace współczesnych artystów, tworzących w Korei i poza jej granicami, oglądać można od 3 października do 29 listopada 2020 r. na wystawie w Podchorążówce. Ekspozycja prezentowana jest w ramach obchodów Miesiąca Kultury Korei, organizowanego przez Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie.

Wystawa U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą jest otwarta w godz. 10.00-16.30. Wstęp: 10 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy, 1 zł – dzieci i młodzież (w wieku od 7 do 26 lat), w piątki – wstęp wolny. Ekspozycję zwiedzać można również w ramach wspólnego biletu do wszystkich obiektów (30 zł – normalny, 15 zł – ulgowy).

Na wystawie przebywać może do piętnastu osób. Obowiązuje limitowany czas zwiedzania: 30 minut.

Sztuka koreańska

Ekspozycja jest efektem poszukiwań tożsamości koreańskiej sztuki współczesnej w sztuce tradycyjnej – służy promocji tej estetyki na świecie. Na wystawie prezentowane są prace jedenastu artystów czerpiących z koreańskiej sztuki tradycyjnej, której korzenie sięgają pięciu tysięcy lat. Dzieła są odmienne pod względem formy i treści. Różnice wynikają z faktu, że ich twórcy posługują się własnymi językami artystycznymi, przywołują natomiast w pracach tak charakterystyczne motywy dla koreańskiej sztuki, jak posągi buddyjskie czy elementy koreańskiej symboliki i wzornictwa, np. alfabet Hangul.

Polsko-koreańska współpraca

Wystawa przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej Savina z Seulu jest jedną z Podróżujących wystaw koreańskich roku 2020, powstałych we współpracy z najważniejszymi zagranicznymi instytucjami artystycznymi. Nie tylko przybliża kulturę koreańską polskiej publiczności, lecz także stanowi przykład modelowej współpracy w zakresie wymiany kulturalnej między naszymi krajami.

Pokazy, warsztaty

Ekspozycji towarzyszyć będą cztery pokazy filmów o sztukach scenicznych, organizowane przez Centrum Kultury Koreańskiej. Zaprezentowane zostaną: nieme przedstawienie kukiełkowe, koncert koreańskiego kwartetu smyczkowego NOVUS Quartet, film o tańcu współczesnym oraz dokument o muzyce współczesnej.

Wydarzeniem towarzyszącym będą również warsztaty edukacyjne w Starej Kordegardzie pod hasłem Baw się z kulturą Korei, organizowane przez Centrum Kultury Koreańskiej.

W Galerii Plenerowej przy ul. Agrykola 1 do 10 października 2020 r. prezentowana będzie wystawa fotograficzna, przedstawiająca najpiękniejsze krajobrazy i architekturę Korei Południowej.

U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.