Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wieluń: Ukradzione dzieciństwo

Ukradzione dzieciństwo

Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Warszawie

W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej zapraszamy na wieluńską prezentację wystawy Ukradzione dzieciństwo.

Ekspozycja przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie ukazuje życie dzieci i jego zmiany od międzywojnia do zakończenia II wojny światowej. Okres dzieciństwa, który został brutalnie przerwany przez politykę terroru prowadzoną przez okupantów, pozostawił w ich życiu ogromną traumę. Ekspozycja odnosi się do losów dzieci z różnych mniejszości narodowych, w tym: Żydów, Romów, Ukraińców, Białorusinów, Poleszuków, Karaimów, Ormian, Hucułów, a także do traumatycznych przeżyć związanych z gettem, obozem, przymusową pracą, deportacjami, egzekucjami itd.

Podzielona jest na siedem części, które obrazują dzieci w różnych rolach życiowych: I Dzieci – życie przedwojennych dzieci, w tym mniejszości; II Obrońcy; III Oszukani?; IV Ofiary; V Obserwatorzy; VI Okaleczeni; VII Emigranci.

Zapraszamy: plac przed kościołem pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny od strony ul. Królewskiej nieopodal pl. Legionów w Wieluniu. Wystawę można oglądać do 12 września 2019 roku.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.