Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Przysiek: V Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw

V Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw

Związek Szlachty Polskiej Oddział w Bydgoszczy

Szanowni Państwo!

Zarząd Związku Szlachty Polskiej Oddział w Bydgoszczy na zebraniu 30 stycznia 2014 r. podjął uchwałę o zorganizowaniu

V Sejmiku Szlachty Pomorza i Kujaw

24 maja 2014 r., dwór w Przysieku k/ Torunia

Serdecznie zapraszamy do udziału.

V Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw będzie jak zawsze jednodniowym spotkaniem integracyjnym członków Związku Szlachty Polskiej wraz z rodzinami i bliskimi osobami oraz przyjaciółmi ZSzP.

V Sejmik Szlachty Pomorza i Kujaw ma na celu przypomnienie tradycji naszych przodków, krzewienie szlacheckich wartości i ich popularyzację pośród obywateli — szczególnie idei konserwatywnych i narodowych wywodzących się z sarmackiej tożsamości i kultury.

V Sejmik odbędzie się na Ziemi Chełmińskiej w dworze w Przysieku k/ Torunia według poniższego programu. Jednocześnie informujemy, że transport, dojazdy i poruszanie się po okolicy uczestnicy organizują we własnym zakresie swoimi prywatnymi samochodami. Każdy uczestnik ubezpiecza się we własnym zakresie. Jak zawsze najlepszym odpowiednim strojem każdego uczestnika będzie tradycyjny ubiór turystyczno-majówkowy, z akcentem i smakiem szlacheckim. Prosimy o zabranie, kto ma, swojej pieczęci herbowej lub sygnetu, w celu udokumentowania swej obecności i wpisu na liście obecności.

Program V Sejmiku

24 maja 2014 r.

11.00 Przywitanie (dr Andrzej Bogucki – prezes ZSzP OB).

11.05 Dzisiejszy zespół dworsko-parkowy w Przysieku (ks. Daniel Adamowicz – dyrektor Ośrodka Szkoleniowego Caritas Diecezji Toruńskiej).

11.20 Historia zespołu dworsko-parkowego w Przysieku od zarania do 2002 roku (Jerzy Żenkiewicz – wiceprezes OB ZSzP / z-ca dyrektora Uczelnianego Centrum Informatycznego UMK)

11.40 Polski konserwatyzm i monarchizm (prof. dr hab. Jacek Bartyzel – kierownik Katedry Hermeneutyki Polityki UMK)

12.20 Dyskusja

13.00 Obiad i ciąg dalszy dyskusji

14.00 Zwiedzanie zespołu dworsko-parkowego i cmentarza

14.30 Zakończenie Sejmiku

Koszty uczestnictwa: koszty udziału w Sejmiku przeznaczone na konsumpcję i opłatę sali pokrywamy wszyscy po 50 złotych od osoby, wpłacamy na miejscu.

Zapisy na V Sejmik: prosimy o pilne potwierdzenie udziału w V Sejmiku do 15 maja 2014 r., jest to termin ostateczny. Zapisy: bydgoszcz@szlachta.org.pl. Telefon organizacyjny: Andrzej Bogucki, 603 604 581.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.