Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wakacje zaczynają się w Łazienkach

Wakacje zaczynają się w Łazienkach

Muzeum Łazienki Królewskie

Wakacje zaczynają się w Łazienkach

Koniec roku szkolnego dopiero przed nami, a w Łazienkach Królewskich już można poczuć wakacyjną atmosferę. Koncerty na żywo, warsztaty z projektowania pocztówek i inne zajęcia artystyczne, a do tego bezpłatne zwiedzanie pałaców i pawilonów – w programie czerwcowych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

Łazienki Królewskie to jedno z najbardziej znanych miejsc w Polsce. Warto je odwiedzać nie tylko, by spacerować po ich pięknych ogrodach. Muzeum Łazienki Królewskie (ul. Agrykola 1) organizuje wiele wydarzeń i zaprasza na zwiedzanie zabytkowych budynków, które mijamy w trakcie przechadzek.

W czerwcu Muzeum zaprasza na Koncerty Chopinowskie pod pomnikiem Fryderyka Chopina – w każdą niedzielę o godz. 12.00 oraz 16.00. Za to w Pałacu na Wyspie, również bezpłatnie, będzie można posłuchać muzyki barokowej w wykonaniu zespołu Arte Mandoline Baroque Ensemble z Luksemburga – już 21 czerwca 2024 roku o godz. 18.00. Występ znakomitych artystów uświetni pokaz taneczny, a wydarzenie jest współorganizowane przez Ambasadę Luksemburga z okazji święta narodowego Wielkiego Księstwa. Wejściówki można pobrać na stronie Muzeum. Koncert warto połączyć ze zwiedzaniem Łazienek, ponieważ w piątki wstęp do Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii i innych obiektów jest darmowy.

Dzieci będą zachwycone pokazami teatru kamishibai (jeden z nich odbędzie się także w polskim języku migowym), połączonymi z zabawami w ogrodzie 22 czerwca. Pokazy pt. Zaklęci w kamień towarzyszą wystawie czasowej o założycielu Łazienek Królewskich, magnacie Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim. Na ekspozycji Sztuka dobrego myślenia w Podchorążówce zobaczymy m.in., jak wyglądała zbudowana dla niego Łaźnia, z której następnie powstał Pałac na Wyspie. Wystawę można zwiedzać z przewodnikiem w języku polskim w każdą niedzielę o godz. 12.00. Oprowadzania w języku angielskim, ukraińskim oraz polskim języku migowym odbywać się będą do końca sierpnia.

Osoby znające język francuski na poziomie średnim mogą wziąć udział w konwersacjach z panią Sandrine Jacques – francuską historyk sztuki, 21 i 28 czerwca w Białym Domu. A jeśli uwielbiasz łazienkowskie ogrody, koniecznie weź udział w spacerach z przewodnikiem Łazienki o zachodzie słońca – najbliższy już 21 czerwca.

W Starej Kordegardzie niezmiennie działa Strefa Malucha i przestrzeń twórcza Wystaw się! Opiekunowie z dziećmi mogą tu spędzić dużo czasu na zabawie i animacjach artystycznych. Przy Kordegardzie czekają natomiast Ogrodowe igraszki, czyli animacje dla dzieci ciekawych, jakie zwierzęta można spotkać w Łazienkach.

22 czerwca Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zaprasza dzieci i opiekunów na warsztaty plastyczne Zaprojektuj własną kartkę pocztową, a dorosłych na warsztaty tworzenia grafiki w technice linorytu. Spotkania odbędą się w Koszarach Kantonistów.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach znajdują się na stronie Muzeum. Wakacje czas zacząć – najlepiej w Łazienkach Królewskich.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.