Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: 40 lat Nowej Mszy

40 lat Nowej Mszy

OMP Warszawa

Z przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie Mini-Klubu Dyskusyjnego (MKD), które odbędzie się w sobotę, 12 grudnia 2009 roku o godz. 17.30 w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89. Spotkanie jest organizowane w ramach współpracy Stowarzyszenia Patriotycznego Serenissima z Organizacją Monarchistów Polskich.

Gośćmi najbliższego MKD będą ksiądz Rafał Trytek, duchowny katolicki wyświęcony w Bractwie św. Piusa X, obecnie sedewakantysta, duszpasterz polskich sedewakantystów, publicysta oraz Michał Buszewski, członek Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, szef działu religia w kwartalniku Pro Fide Rege et Lege, tradycjonalista katolicki.

Tematem spotkania będzie „40 lat Nowej Mszy”, czyli 40-lecie promulgacji przez Pawła VI konstytucji apostolskiej Missale Romanum, wprowadzającej do powszechnego użytku Nową Mszę (łac. Novus Ordo Missae) opracowaną przez Komisję Liturgiczną. Należy spodziewać się popartej rzeczowymi argumentami krytyki zmian posoborowych, gdyż ks. Trytek jako sedewakantysta uznaje Nową Mszę za sprzeczną z wiarą i tradycją katolicką, zaś Michał Buszewski jako tradycjonalista jest zwolennikiem obecnej linii działania Benedykta XVI, de facto regulującej status uprzednio wyrugowanej przez Pawła VI formy obrządku.

Więcej informacji o spotkaniu na stronie internetowej oddziału warszawskiego OMP.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na spotkaniu do środy, 9 grudnia 2009 roku pod adresem serenissima@serenissima.org.pl.

P.S. Dom Literatury znajduje się vis-à-vis Placu Zamkowego i kolumny Zygmunta, wejście do budynku zlokalizowane jest tuż obok kawiarni Literatka (po jej prawej stronie). Spotkanie odbędzie się w małej sali na I piętrze – po wejściu do budynku należy kierować się prosto, minąć po lewej stronie boczne wejście do kawiarni Literatka i obok recepcji wejść na schody po lewej stronie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.