Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Ostatnie dni z arcydziełami

Ostatnie dni z arcydziełami

Zamek Królewski na Wawelu

Szanowni Państwo,

pierwszy weekend października 2022 roku w Zamku Królewskim na Wawelu to czas pożegnania dwóch ważnych wystaw czasowych: Arcydzieła z kolekcji Lanckorońskich oraz Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu, a także akcji Weekend seniora z kulturą.

Ostatnie dni z arcydziełami

Trzy arcydzieła – w tym Św. Jerzy i smok Pawła Uccella – które zawitały na Wawel w lipcu, należały niegdyś do wiedeńskiej kolekcji rodziny Lanckorońskich, jednego z najznamienitszych prywatnych zbiorów malarstwa w Europie. Pokonały daleką drogę z europejskich i amerykańskich galerii, by znaleźć się na wyjątkowej wystawie i przypomnieć o ważnych dla polskiej kultury postaciach: hrabim Karolu i jego córce Karolinie Lanckorońskich.

Wystawę tych wybitnych dzieł, które nie były dotąd prezentowane w Polsce, można oglądać do 2 października na I piętrze Zamku w Prywatnych Apartamentach Królewskich.

Koniec letniego sezonu w Ogrodach Królewskich i plenerowej „smoczej” wystawy

Najbliższa niedziela to również ostatni dzień, kiedy można zwiedzić Ogrody Królewskie i podziwiać rzeźby Bronisława Chromego na wystawie plenerowej. Wystawa, zorganizowana przez Zamek wspólnie z Fundacją im. Bronisława Chromego, uświetnia 50. rocznicę powstania pomnika Smoka Wawelskiego.

Weekend seniora z kulturą

1 i 2 października w całej Polsce odbędzie się Weekend seniora z kulturą. Zamek Królewski na Wawelu (Wawel 5) przygotował z tej okazji specjalną ofertę. Seniorzy – emeryci i inne osoby powyżej 65. roku życia – będą mogli w tych dniach zwiedzić za złotówkę Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, czyli II piętro Zamku, gdzie znajdują się m.in. Sale Poselska i Senatorska.

Bilety można kupić we wszystkich kasach, a także w Biurze Rezerwacji, tel. 12 422 16 97.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.