Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Kraków: Weekend za pół ceny

Weekend za pół ceny

Muzeum Narodowe w Krakowie

Weekend za pół ceny

23 i 24 września 2016 roku zapraszamy do skorzystania z weekendowej akcji zniżkowej, w której ramach można zwiedzić wybrane oddziały Muzeum za połowę ceny: Dom Józefa Mehoffera (ul. Krupnicza 26), Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i Pawilon Józefa Czapskiego (ul. Józefa Piłsudskiego 12), Pałac Biskupa Erazma Ciołka (ul. Kanonicza 17), Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM (pl. Władysława Sikorskiego 6), Dom Jana Matejki (ul. Floriańska 41), Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem (ul. Kasprusie 19). 25 września wstęp do wymienionych oddziałów będzie bezpłatny, jak zwykle w niedzielę.

Spotkanie z Barbarą Falender

29 września o godzinie 17.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury Europejskiej EUROPEUM na spotkanie z jedną z najwybitniejszych współczesnych polskich rzeźbiarek, Barbarą Falender. Na dziedzińcu EUROPEUM są eksponowane dwie zakupione w bieżącym roku prace artystki: Sarkofag dla Rodziców oraz Sarkofag dla Matki. Pani Barbara Falender (1947) studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykonuje prace w kamieniu, brązie, epoksydzie i porcelanie. Uprawia także rysunek oraz fotografię. Panią Falender wyróżnia znakomity warsztat, wyczucie tak trudnej materii, jaką jest marmur, konsekwentne i przy tym twórcze kreowanie własnej myśli rzeźbiarskiej. Spotkanie poprowadzi kustosz, pani Anna Budzałek.

Ostatni seans z kinem letnim w Pawilonie Józefa Czapskiego

Tuż obok Pałacu Czapskich stoi najnowszy budynek Muzeum Narodowego w Krakowie, otwarty w kwietniu tego roku Pawilon Józefa Czapskiego. Od początku wakacji w każdą sobotę na jego „inteligentnej” fasadzie wyświetlamy filmy związane tematycznie ze sztuką, artystami i procesem tworzenia. 24 września zapraszamy na ostatni plenerowy seans z cyklu O kinie w filmie. Zaczynamy o godz. 19.45, wstęp wolny! Szczegóły na naszej stronie internetowej.

Do 30 września Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach jest czynna do godz. 20.00.

Informujemy, że 28 września 2016 r. Sala Cnót i Sala Hetmańska w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka będą zamknięte dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.

Wydarzenia edukacyjne

24 września

Maria i Józef Czapscy – o wyjątkowym rodzeństwie (oprowadzanie tematyczne)

Pawilon Józefa Czapskiego, godz. 13.00

prowadzenie: p. Anna Sokulska, wstęp z biletem na wystawę

***

Koncert gitarowy

cykl: Muzyka w Muzeum

Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, godz. 16.00

wystąpi: p. Łukasz Dziuba, wstęp wolny

w programie utwory Beniamina Brittena, Leona Brouwera, Jana Dowlanda, Jana Henzego, Ludwika Legnaniego, Hektora Villa-Lobosa

28 września

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Sztuka Legionów Polskich

cykl: Akademia Bronioznawcy

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, godz. 18.00

prowadzenie: p. kurator Piotr Wilkosz, wstęp wolny

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.