Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wieczór międzynarodowy – Norwegia

Wieczór międzynarodowy – Norwegia

Bielański Ośrodek Kultury

20 lutego 2013 r., godz. 18.00, w Bielańskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z cyklu Wieczór międzynarodowy – Norwegia.

W programie: prelekcja i prezentacja multimedialna pana Marcina Dobasa, wystawa fotograficzna p. Konrada Koniecznego, pokaz filmu oraz wykład pt. „Architektura w Norwegii”, który poprowadzi p. Joanna Maria Czarnocka z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Marcin Dobas – przewodnik, a także ratownik GOPR. Z zawodu jest fotografem związanym z Agencją FORUM, ukierunkowanym na fotografię krajobrazową i przyrodniczą, laureatem konkursów fotograficznych European Wildlife Photographer of the Year i Grand Press Photo.

Joanna Maria Czarnocka – z wykształcenia historyk sztuki, obecnie pracownik Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Stypendystka Norweskiego Centrum Współpracy Międzynarodowej w Edukacji (SIU), odbyła praktyki w norweskich instytucjach kultury takich jak Muzeum Sztuki w Bergen i Pernamenten Muzeum Sztuki Użytkowej w Bergen. Pasjonatka kultury i architektury krajów nordyckich.

Norwegia słynie z pięknej przyrody, niepowtarzalnych krajobrazów. Surowa tundra, bezkresna kraina gór obfitująca we wspaniałe płaskowyże. Miejsce, gdzie szczyty o alpejskim charakterze stykają się z morzem, a domki błyszczące ostrą czerwienią odcinają się od otoczenia. Kraj, w którym latem nie zachodzi Słońce, słynący z górskich rzek, potężnych wodospadów i wyrzeźbionych przez lodowce fiordów. Raj dla amatorów wędrówek po górach, lodowcach i dzikich odludziach, w którym funkcjonuje niepisane prawo powszechnego dostępu do przyrody, zaś wodę można pić z każdego napotkanego strumienia. Kraina reniferów, maskonurów i trolli, stereotypowo kojarzona z zimnem i brzydką pogodą. To właśnie jest Norwegia – jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi.

Patronat: Ambasada Królestwa Norwegii, bilety: 10 zł. Rezerwacje biletów pod nr tel. 22 834 65 47 lub http://www.bok-bielany.home.pl/norwegia.

Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.