Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Darmowy listopad w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Darmowy listopad w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Z inicjatywy ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego już po raz piąty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie razem z Zamkiem Królewskim w Warszawie, Łazienkami Królewskimi i Zamkiem Królewskim na Wawelu udostępniają w listopadzie swoje zbiory bezpłatnie.

Akcja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jak co roku, przyświecają jej trzy główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze. Z tej okazji Muzeum Pałacu w Wilanowie serdecznie zaprasza do odkrywania wyjątkowej, barokowej rezydencji budowanej dla króla Jana III od 1677 r., pełnej niezwykłych, cennych dzieł sztuki i pamiątek po mieszkańcach pałacu.

W listopadowym programie:

Dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi

Zobacz pałac! – weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę listopada 2016 roku o godz. 11.00, skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz

Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Zbiórka przy szatni pałacowej, liczba miejsc ograniczona.

• Spacery tematyczne w ramach programu Historia Mniej Znana: 13 listopadaO łowach, 27 listopadaZwierzęta w pałacowych wnętrzach, o godz. 13.00.

Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Zbiórka przy szatni pałacowej, liczba miejsc ograniczona.

• Bezpłatne bilety wstępu na samodzielne zwiedzanie pałacowych wnętrz.

Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Liczba wejść ograniczona ze względu na ochronę konserwatorską zabytkowych wnętrz.

Gry i zabawy z królewskiego podwórka – warsztaty muzyczno-taneczne w dniach 11-13 listopada. Najmłodszych zapraszamy na zabawy i tańce, którym towarzyszyć będzie akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych mazowieckich kapel. Dorosłym proponujemy warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza, tańczone dawniej na wiejskich zabawach i weselach.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wilanow jesienny, taras górny — fot. Wojciech Holnicki

Dla grup zorganizowanych, przedszkoli i szkół

• Bezpłatne lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży: lekcje historyczne i lekcje przyrodnicze, warsztaty kulinarne i warsztaty kaligraficzne oraz bezpłatne spacery tematyczne dla dorosłych.

Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

• Bezpłatne bilety wstępu dla grup zorganizowanych zwiedzających wnętrza pałacowe z własnym przewodnikiem.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie muzeum. Liczba wejść ograniczona ze względu na ochronę konserwatorską zabytkowych wnętrz.

Ważne informacje:

– Wstęp na studyjną wystawę czasową w Apartamentach Marszałkowej Lubomirskiej, wejście do ogrodu i parku oraz do Królewskiego Ogrodu Światła pozostają płatne.

– Jedna grupa zorganizowana nie powinna liczyć więcej niż 25 osób (ze względu na ich bezpieczeństwo i w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach historycznych oraz wąskich i stromych przejściach).

Ceny biletów i godziny otwarcia muzeum

Informacja i rezerwacja: tel. 48 22 54 42 850.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.