Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyka dawna w Wilanowie

Muzyka dawna w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na kolejną edycję cyklu Muzyka dawna w Wilanowie. Na spotkaniach w niedzielne popołudnia melomani raz w miesiącu będą mieli okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wspaniałych artystów. W programie występów pojawi się muzyka kompozytorów tworzących w XVII i XVIII wieku. Celem cyklu jest wspieranie inicjatyw w zakresie interpretacji muzyki dawnej.

Od czasów powstania Wilanowa – letniej rezydencji króla Jana III – muzyka stanowiła istotny element życia tego miejsca. Pragniemy kontynuować tę piękną tradycję, dlatego wspieramy inicjatywy z zakresu interpretacji muzyki dawnej i prezentujemy zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały. Publiczność ma okazję uczestniczyć w koncertach w wykonaniu artystów grających na instrumentach historycznych lub na ich kopiach. Podczas koncertów Sala Biała zamienia się w przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi, finezyjnymi i fascynującymi dźwiękami.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) – dostępne w kasie muzeum i online.

12 czerwca 2022 r., godz. 17.00: Podróż po dworach Europy

Wykonawcy: Fractal Ensemble: Julia Obrębowska-Borek – flet traverso, Anna Wiśniewska – klawesyn, Karol Bulanda – tenor, Adam Dzwonnik – lutnia, Piotr Młynarczyk – viola da gamba

Program:

Krzysztof Klabon, Juliusz Caccini, Klaudiusz Monteverdi, Jan Dowland, Tomasz Campion, P. Gardiner, Józef Baildon – wybór pieśni

Szkockie utwory na lutnię solo – wybór

Maryn Marais – Prelude et Ballet en rondeau z Suity nr 1 d-moll [Pièces de viole, Livre 2]

Michał de La Barre – Suita nr 9 [Pièces pour la flûte traversière, Livre 2]

Jerzy Filip Telemann – Sonata triowa G-dur, TWV 42: G7

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.