Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Muzyka dawna w Wilanowie

Muzyka dawna w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Zapraszamy do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie na kolejną edycję cyklu Muzyka dawna w Wilanowie. Na spotkaniach w niedzielne popołudnia melomani raz w miesiącu będą mieli okazję słuchać muzyki o wyjątkowej wartości artystycznej i w wykonaniu wspaniałych artystów. W programie występów pojawi się muzyka kompozytorów tworzących w XVII i XVIII wieku. Celem cyklu jest wspieranie inicjatyw w zakresie interpretacji muzyki dawnej.

Od czasów powstania Wilanowa – letniej rezydencji króla Jana III – muzyka stanowiła istotny element życia tego miejsca. Pragniemy kontynuować tę piękną tradycję, dlatego wspieramy inicjatywy z zakresu interpretacji muzyki dawnej i prezentujemy zabytki muzyczne zgodnie z założeniami epok, w których powstawały. Publiczność ma okazję uczestniczyć w koncertach w wykonaniu artystów grających na instrumentach historycznych lub na ich kopiach. Podczas koncertów Sala Biała zamienia się w przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi, finezyjnymi i fascynującymi dźwiękami.

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) – dostępne w kasie muzeum i online.

8 maja 2022 r., godz. 17.00: Cèlébration de la musique

Wykonawcy: Très Animé: Olga Musiał-Kurzawska – flet traverso, Katarzyna Cendlak – skrzypce barokowe, Martyna Jankowska – wiolonczela barokowa, Dagmara Tyrcha – klawesyn

Program:

Jerzy Filip Telemann (1681–1767) – Nouveaux quatuors en six suites à une flûte traversière, un violon, une basse de viole ou violoncelle et basse continue (Paris, 1738)

Franciszek Couperin (1668–1733) – Huitième Concert dans le goûts Théâtral

Jerzy Filip Telemann (1681–1767) – Concerto primo G-Dur, TWV 43: G1

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.