Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wydarzenia w Pawilonie Czterech Kopuł

Wydarzenia w Pawilonie Czterech Kopuł

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Wydarzenia w Pawilonie Czterech Kopuł

ul. Wystawowa 1, Wrocław

28–29 sierpnia 2020 roku

Kameralne oprowadzania po wystawie „Willmann. Opus magnum”

28 sierpnia, godz. 17.00, 17.15 i 17.30

29 sierpnia, godz. 10.15, 10.30

Wielka wystawa monograficzna Michała Leopolda Willmanna (1630–1706), jednego z najwybitniejszych artystów doby baroku w Europie Środkowej: po raz pierwszy w jednym miejscu można obejrzeć ogromny wybór dzieł śląskiego mistrza. Wypożyczono je m.in. z licznych kościołów, klasztorów oraz kolekcji muzealnych.

Bilety w cenie 25 zł (bilet ulgowy: 20 zł) należy kupić przez Internet lub z dwudniowym wyprzedzeniem w kasie Pawilonu Czterech Kopuł. Rezerwacje mailowe

Seans multimedialny

28 sierpnia, godz. 17.00

Trwający 45 minut seans multimedialny wprowadza widza w zupełnie inny wymiar odbioru dzieł sztuki, poszerzając pole ich interpretacji. Zwiedzaniu towarzyszą najnowsze technologie: doskonałe oświetlenie, projektory, nagłośnienie, prezentacje multimedialne, które pozwalają na dotarcie do wszystkich obszarów percepcji widza.

Specjalnie skomponowana muzyka, animacje, aranżacja światłem i interaktywne prezentacje multimedialne przybliżają sztukę do tego stopnia, że odbiorca może, np. usłyszeć obraz Deszcz Jana Tarasina, odbyć podróż w głąb Kompozycji Jadwigi Maziarskiej, zobaczyć, jak wyglądała w 1948 r. słynna I Wystawa Sztuki Nowoczesnej w Krakowie, poznać proces twórczy Tadeusza Brzozowskiego, posłuchać dźwiękowej interpretacji jego obrazu Zycbad przygotowanej przez osoby niewidome, odkryć bogactwo struktur w fotografiach Zdzisława Beksińskiego, dowiedzieć się, co myślał o sztuce Henryk Stażewski, wybrać się na multimedialny spacer z bohaterem rzeźb Magdaleny Abakanowicz lub uczestniczyć w interaktywnym, pełnym barw, dźwięków i humoru pokazie Grupy Luxus.

Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, rodzinny i grupowy 15 zł (od osoby). Prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

fot. Arkadiusz Pokrywka

Oprowadzanie po wystawie stałej „Wystawa kolekcji sztuki polskiej II połowy XX i XXI wieku”

29 sierpnia, godz. 10.00

Muzeum Narodowe we Wrocławiu jest właścicielem jednej z największych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Jej historia sięga lat 60. XX w. Kolekcja obejmuje 20 tysięcy eksponatów, trzon zbioru stanowią prace wybitnych polskich artystów. Kolekcję uzupełniają pozyskane w ostatnim czasie prace przedstawicieli najmłodszej generacji, m.in. Piotra Janasa i Jakuba Juliana Ziółkowskiego.

Bilety w cenie 25 zł (bilet ulgowy: 20 zł) należy kupić przez Internet lub z dwudniowym wyprzedzeniem w kasie Pawilonu Czterech Kopuł. Rezerwacje mailowe

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.