Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Dolny Śląsk: 57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans

Narodowe Forum Muzyki

W imieniu pana Andrzeja Kosendiaka, dyrektora generalnego, a także pana Jana Antoniniego, dyrektora artystycznego, serdecznie zapraszamy na 57. edycję Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego, która odbędzie się od 9 do 18 września 2022 roku.

Niebezpieczne związki to tytuł książki Piotra Choderlosa de Laclosa, a także filmu Stefana Frearsa – dzieł podejmujących opowieść o relacjach podległości i władzy, będącej częstą przyczyną ludzkich działań. Te słynne utwory zainspirowały pana Jana Antoniniego do poszukania analogicznych tematów w muzyce.

W programie koncertów 57. edycji festiwalu pojawią się utwory o wyraźnym charakterze politycznym, w tym dzieło stworzone przez Aleksandra Szymkę tuż po pierwszej agresji Rosji na Ukrainę, które doskonale zwieńczy festiwal. Znajdziemy w nim bardzo ciekawą mieszankę współczesnego języka kompozytorskiego artysty i ukraińskiej tradycji ludowej. Jak co roku na Dolnym Śląsku wystąpią uznani artyści polscy i zagraniczni, m.in.: Jan Eliot Gardiner z Orchestre Révolutionnaire et Romantique i Chórem Monteverdi, Eugeniusz Sawczuk z Narodowym Chórem Ukrainy „Dumka”, Barbara Hannigan z LUDWIG Orchestra, Agata Zubel, Jan Antonini z Il Giardino Armonico, Le Poème Harmonique, Cameron Carpenter, a także: Andrzej Kosendiak i Wrocław Baroque Ensemble, Chór NFM, NFM Filharmonia Wrocławska, NFM Orkiestra Leopoldinum i NFM Chór Chłopięcy.

Koncerty 57. edycji festiwalu, jak co roku, odbędą się we Wrocławiu oraz miastach Dolnego Śląska.

57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans — program (Wrocław)
57. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans — program (Dolny Śląsk)

Więcej informacji

Spot festiwalowy

Narodowe Forum Muzyki, plac Wolności 1, Wrocław

Wrocław Baroque Ensemble (fot. Łukasz Rajchert)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.