Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wrocław dla Nepalu

Wrocław dla Nepalu

Lion Stage Agency / Industrial Art

19 czerwca 2015 roku w klubie Stary Klasztor przy ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 odbędzie się koncert charytatywny Wrocław dla Nepalu, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla mieszkańców doliny Langtang, dotkniętych potwornym w skutkach trzęsieniem ziemi. W wyniku kataklizmu zginęło 185 osób, wioska została doszczętnie zniszczona, a mieszkańcy, którzy przeżyli, mieszkają w tragicznych warunkach w obozie koło Katmandu. Stracili cały swój majątek, domy i źródła dochodu, zagraża im epidemia i zbliżająca się pora deszczowa. Ponieważ do dziś nie wydobyto ciał wszystkich ofiar, nie mogą nawet pochować swoich bliskich.

Langtańczycy potrzebują wsparcia i solidarności. Wrocław ich nie zawiedzie. W Sali Gotyckiej zagrają (od godz. 19.00):

Aviaries, wrocławski zespół inspirowany new wave i synthpopem

— zimnofalowy Hyoscyamus Niger

— legenda wrocławskiego industrialu Job Karma

Loser from Space, muzyczny projekt Tomasza Orszulaka, Arkadiusza Olaka i Marcelego Arpa

— nowofalowy wrocławski zespół Nacht und Nebel

„The Night” tribute to Morphine — projekt będący hołdem dla kultowej, amerykańskiej formacji. Wystąpią: Andrzej Strzemżalski – wokal, Szymon Danis – wokal, Bond – bas dwustrunowy, Adam Bławicki – saxofon barytonowy, Marcin Rak – perkusja.

Po koncercie w dolnej sali odbędzie się impreza, na której zagra Roots Controla Sound System. Cena biletu/cegiełki to 20 zł. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany w ręce społeczności Lantangu.

Mieszkańcy potrzebują pieniędzy między innymi na odnalezienie i pochowanie ofiar katastrofy oraz odkopanie resztek tego, co pozostało po ich dobytku. Droga do wioski jest zasypana i wciąż stanowi zagrożenie przy próbach przedostania się na miejsce. Kiedy powrót do domu będzie możliwy, dochód ze zbiórki wspomoże odbudowę wioski i miejsc pracy.

Konto, na które można wpłacać pieniądze: Bank Millenium 56 1160 2202 0000 0002 8157 5373, Katarzyna Król. Tytuł przelewu: Ratuj Langtang.

Wszystkim, którzy przybędą na koncert i pomogą w ten sposób Nepalczykom, już teraz przekazujemy wyrazy wdzięczności.

Koordynatorka zbiórki: Katarzyna Król, organizatorzy koncertu: Lion Stage Agency, Industrial Art.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.