Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wrocławskie dzikie pola

Wrocławskie dzikie pola

Muzeum Współczesne Wrocławia

Miasto — osiedle — blok

Luty – kwiecień 2014

Dyskusja, 6 lutego 2014 r., godz.18.00

Beautiful Tube, wstęp wolny

Cykl trzech rozmów architektonicznych: od skali makro [miasto] do skali mikro [blok]. Pytania o powojenną odbudowę, bezsilność, bunt i sympatię do meblościanki. Odpowiedzi nieoczywiste, otwarte, generujące kolejne znaki zapytania. Historie prywatne i oficjalne, zdjęcia, mapy i wspomnienia.

Wrocławskie dzikie pola

Pierwsze spotkanie dotyczyć będzie skomplikowanego procesu konstruowania na nowo zachodniej części Wrocławia, tworzenia miejskiej struktury opartej o modernistyczny paradygmat i zdeterminowanej systemem gospodarki centralnie planowanej. Z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami spotykamy się w Muzeum Współczesnym – bo znajduje się na zachodzie Wrocławia, w niedokończonej miejskiej scenografii.

Jak stworzyć miasto z rozległych łąk, brukowanych ulic i wielkiej płyty? Gdzie wyznaczyć centrum dzielnicy, zbudować kościół, usypać górkę z gruzów? Czy to będzie miejsce do życia czy tylko do mieszkania? O wrocławskiej archeologii i urbanistycznych pomysłach na nowe miasto rozmawiają pp. Michał Duda i Agata Gabiś.

Muzeum Współczesne Wrocławia, pl. Strzegomski 2a, Wrocław

Na podstawie: http://muzeumwspolczesne.pl/mww/dyskusje/dyskusja-dyskusje/miasto-osiedle-blok

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.