Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wykłady w Muzeum Narodowym / Kossakowie – spotkanie poświęcone twórczości rodziny Kossaków

Wykłady w Muzeum Narodowym / Kossakowie – spotkanie poświęcone twórczości rodziny Kossaków

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

21 lutego 2015 r., godz. 12.00

Najlepszy przyjaciel człowieka – garnek

Cykl: Piękne i użyteczne

Pierwsze garnki były wyrabiane z muszli, skorup żółwi i wydrążonych kamieni. Odkrycie sposobu wylepiania garnków z gliny i zastosowanie koła garncarskiego w VI tysiącleciu przed Ch. było wielkim przełomem i wytyczyło drogę rozwoju temu prostemu naczyniu. Kolejnym krokiem milowym było zastosowanie w produkcji garnków rud metali. Podczas wykładu p. Barbary Przerwy słuchacze poznają historię garnka, dowiedzą się, jak go zdobiono i zmieniał się jego wygląd na przestrzeni wieków. Wstęp wolny.

22 lutego 2015 r., godz. 12.00

Klasycyzm

Prelegentka, pani Iwona Gołaj, omówi najważniejsze zabytki sztuki klasycyzmu w Europie. Przedstawi – na wybranych przykładach malarstwa, rzeźby i architektury – najistotniejsze zjawiska artystyczne zaistniałe w sztuce drugiej połowy XVIII i na początku XIX wieku. Wstęp z biletem za 5 zł.

22 lutego 2015 r., godz. 10.00, 11.30, 14.00, 15.30

O bajkach, królewnach i magicznych przedmiotach – zabawa dla dzieci w wieku 3-5 lat

Zimowe wieczory to najlepszy czas na czytanie bajek, a opisane w nich niesamowite przygody pełne czarów i magii potrafią dodać blasku najbardziej ponurym dniom. Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego dzieci posłuchają wybranych fragmentów bajek oraz spróbują odpowiedzieć na pytania – czy książki mogą być eksponatami muzealnymi i na czym polega praca ilustratora książek? Podczas części plastycznej będą wycinać i rysować, czyli tworzyć własne książeczki.

Wstęp z biletem za 15 zł. Obowiązują zapisy, tel.: 71 372 51 48.

klasycyzm

*****

Panorama Racławicka

ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 11

23 lutego 2015 r., godz. 10.00

Kossakowie – spotkanie poświęcone twórczości rodziny Kossaków

Cykl: Panorama bez tajemnic

W roku jubileuszowym – 30 lat obecności Panoramy Racławickiej we Wrocławiu – zapraszamy na cykl spotkań pod tytułem Panorama bez tajemnic.

Program spotkania poświęconego twórczości Kossaków:

•              „Panorama Racławicka” w listach i wspomnieniach Wojciecha Kossaka – prof. Elżbieta Hurnik

•              Batalistyczne panoramy Wojciecha Kossaka – Beata Stragierowicz

•              O Panoramie Racławickiej w listach Magdaleny Samozwaniec na podstawie książki „Moich listów nie pal! Listy do rodziny i przyjaciół” – Rafał Podraza

•              Wrocławskie ślady w życiu i twórczości rodziny Kossaków – Iwona Strzelewicz-Ziemiańska

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.