Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

plac Powstańców Warszawy 5

Wykłady

25 kwietnia 2015 r., godz. 11.00

Modernistyczna metaloplastyka Wrocławia – wspomnienia i refleksje antykwariusza

Wykład antykwariusza, pana Leszka A. Nowaka, towarzyszący wystawie Stwórcze ręce. Sztuka metalu doby modernizmu we Wrocławiu.

25 kwietnia 2015 r., godz. 12.00

Dorothea Lange, Vivian Maier, Mary Ellen Mark – fotografki życia – wykład

Cykl: Kobieta w świecie sztuki

Zdecydowana większość znanych współczesnych fotografów to mężczyźni. Na szczęście w tym gronie znajdują się również bardzo zdolne fotografki, osoby o niezwykłym talencie, wybitnym zmyśle obserwacji, wielkiej inteligencji i szalenie pracowite. Czasem ich dorobek bywa odkrywany zdecydowanie za późno, jak chociażby w przypadku Wiwiany Maier, która całe życie pracowała jako niania. Nie przeszkodziło jej to być jedną z najwybitniejszych „fotografek ulicy” XX wieku. Dorota Lange z kolei zrobiła milowy krok w fotografii dokumentalnej, pracując w najtrudniejszych czasach wojennych, a Maria Helena Mark, najmłodsza z nich, jest autorką niezwykle przejmujących portretów i zdjęć prasowych. Wykład poprowadzi p. Magdalena Musiał. Wstęp wolny.

fotografki życia

26 kwietnia 2015 r., godz. 10.00, 11.30, 14.00, 15.30

O snach, marzeniach i malarskich fantazjach – zajęcia plastyczne dla dzieci 3-5 lat

Cykl: Muzealne kocie ścieżki

Wśród eksponowanych obrazów w Galerii Polskiej Sztuki Współczesnej można znaleźć takie, które wydają się przenosić w świat fantazji i snów. Są bardzo tajemnicze i kryją w sobie wiele zagadek. Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do poszukiwania malarskich fantazji. Czy potrafimy namalować nasze marzenia, nadać im odpowiednie kolory i kształty? Zapraszamy do wspólnej zabawy! Zajęcia poprowadzi p. Barbara Przerwa. Wstęp z biletem za 15 zł. Zapisy w Dziale Oświatowym w godz. 9.00-15.00, tel.: 71 372 51 48.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.