Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: WYOBRAŹNIA I RYGOR. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich

WYOBRAŹNIA I RYGOR. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich

Muzeum Miejskie Wrocławia

Od 7 października 2017 roku w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 35 prezentować będziemy wystawę WYOBRAŹNIA I RYGOR. Polska sztuka współczesna z kolekcji Grażyny i Jacka Łozowskich.

Po raz pierwszy publicznie pokazane zostaną pochodzące z tego prywatnego zbioru dzieła najważniejszych artystów polskich działających po 1945 roku. Kolekcja, uważana powszechnie za jeden z najważniejszych zbiorów prywatnych sztuki polskiej na świecie, mogłaby być dumą niejednego muzeum.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 130 prac będących dziełami wybitnych artystów m.in.: Zdzisława Beksińskiego, Jan Cybisa, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Marii Jeremy, Alfreda Lenicy, Artura Nachta-Samborskiego, Jerzego Nowosielskiego, Hanny Rudzkiej-Cybisowej, Leona Tarasewicza, Stanisława Dróżdża i wielu innych. Prace prezentowanych na ekspozycji artystów od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem kolekcjonerów, osiągając zawrotne ceny na aukcjach sztuki współczesnej w Polsce i za granicą.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.