Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wystawa Mechtyldy Kalisky i Elżbiety Moritz

Wystawa Mechtyldy Kalisky i Elżbiety Moritz

Galeria „Apteka Sztuki”

Galeria „Apteka Sztuki” zaprasza na swoją nową wystawę „Corp-us”, gdzie zaprezentowane zostaną prace pań: Niemki Mechtyldy Kalisky i Szwedki Elżbiety Moritz. Wernisaż odbędzie się 6 września 2012 r., godz. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 30 września, godz. 11:00-18:00, w galerii przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie. Wstęp wolny.

W czasie gdy konceptualne postrzeganie rzeczywistości, wymuszone przez postęp technologiczny i cywilizacyjny, przytępia wrażenia zmysłowe, również sztuka coraz rzadziej odwołuje się do zmysłów, stając się narzędziem intelektu. Hermetyczna, zrozumiała dla jedynie wąskiego kręgu odbiorców, przez swą elitarność marginalizuje się, a jej na poły sakralna funkcja ulega zatarciu.

We wspólnej wystawie zatytułowanej „Corp-us” Mechthild Kalisky i Elizabeth Moritz mówią o kruchej granicy między życiem i śmiercią, przywołując powagę rzeczy ostatecznych. Tu widzenie, wyobrażenie, wiara i sen przemienione zostały w rzecz tajemniczą, jedyną i niepowtarzalną. Ta sztuka, podobnie jak sztuka dawna, ma ambicje wartości ocalającej – w pierwszej kolejności dla samych artystek. Najistotniejsze jest w niej jednak pobudzenie u widza zmysłów, od których zależy przecież praca wyobraźni.

Dodatkowe informacje: http://www.aptekasztuki.eu

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.