Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Bits and Pieces between Life and Death

Bits and Pieces between Life and Death

Muzeum Wojska Polskiego

Wśród tegorocznych projektów realizowanych przez Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie na szczególną uwagę zasługuje szwedzka wystawa Bits and Pieces between Life and Death — firmowana przez sztokholmskie Muzeum Armii.

Zaprezentowany zostanie imponujący zbiór przedmiotów związanych z wyposażeniem wojskowym, należący do prywatnego kolekcjonera, pana Torbjörna Lenskoga. Pochodzą one z różnych stron świata i epok. Exponaty takie rzadko bywają przedmiotem monograficznych prezentacji, zazwyczaj znikają w sąsiedztwie elementów uzbrojenia i umundurowania. Tymczasem były i są niezbędnymi częściami żołnierskiego wyposażenia, pozwalającymi egzystować w koszarach i na polu walki, przetrwać czas służby w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Wystawa została uroczyście otwarta 8 maja 2013 roku.

Zapraszamy do siedziby Muzeum WP przy Alejach Jerozolimskich 3. Expozycja dostępna będzie dla zwiedzających do końca marca 2014 r. Więcej na jej temat: http://www.rp.pl/artykul/1008233.html.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.