Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Wystawa prac Alexandra Krone’a

Wystawa prac Alexandra Krone’a

Galeria Fundacji Atelier

To druga indywidualna wystawa prac Alexandra Krone’a oraz pierwsza w Polsce. Inspiracją dla jego nowych prac był miesięczny pobyt w oddalonym od świata Upernavik na Grenlandii. W tych pracach artysta bada fizyczną obecność zimy arktycznej w związku z emocjonalnymi reakcjami ciała.

Prace pokazują zainteresowanie Alexandra Krone’a odnajdywaniem relacji pomiędzy fizycznością i emocjonalnością. Artysta kontynuuje badanie zwierzęcej natury istoty ludzkiej pokazując wyobrażenia przemocy i fizycznej aktywności.

Alexander Krone pochodzi z Danii, mieszka i pracuje w Amsterdamie. W 2009 roku ukończył Gerrit Rietveld Akademie w Amsterdamie. W 2010 roku odbył kilka pobytów rezydencjalnych i brał udział w międzynarodowych wystawach. W lecie 2010 roku artysta brał udział w programie artist-in-residence realizowanym przez Fundację Atelier w Warszawie. Wynikiem pobytu artysty w Warszawie jest obecna wystawa.

Wystawę można oglądać do 17 września 2011 r. w Galerii Fundacji Atelier, codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 11:00-18:00.

Fundacja Atelier, ul. Foksal 11, II piętro, Warszawa

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.