Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Wystawa prac Leszka Wyczółkowskiego

Wystawa prac Leszka Wyczółkowskiego

Muzeum Miejskie Wrocławia

Leszek Wyczółkowski

Geometria + Natura = Sztuka

Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35, Wrocław

Otwarcie wystawy – 21 listopada 2014 roku, godz.17.00

Wystawa czynna do 25 stycznia 2015 r.

Kurator wystawy: pani Anna Kania-Saj

Pan Leszek Wyczółkowski (ur. 1950 roku w Zielonce), artysta, który po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1977 r. wyjechał do Kanady, gdzie kontynuował edukację artystyczną w Ontario College of Art w Toronto. Obecnie mieszka w Kanadzie, aktywnie uczestnicząc w życiu artystycznym tego kraju. Jego prace były wystawione wielokrotnie w Kanadzie i w Polsce, jak również w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i wielu krajach w Europie. Stanowią również część zbiorów muzealnych oraz kolekcji prywatnych.

Jest potomkiem Leona Wyczółkowskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy i grafików okresu Młodej Polski, synem Witolda Wyczółkowskiego – artysty plastyka i ilustratora. Leszek Wyczółkowski przejął po nich talent i upodobanie do pokrewnych technik artystycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jego grafiki charakteryzują czyste, mocno zgeometryzowane formy z oszczędną, wręcz ascetyczną kolorystyką. Część z nich wykorzystuje motywy zaczerpnięte z natury, innym bliżej do konceptualizmu. Na wystawie prezentowanych jest prawie 80 grafik wybranych przez autora z ostatnich 25 lat pracy twórczej, z przewagą najnowszych dzieł artysty. Wystawę uzupełniają zdjęcia autora ukazujące proces twórczy w jego pracowni. Grafiki zostały wykonane w technikach akwatinty i akwaforty.

Bilety: 15 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy).

Discovery (2001)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.