Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gołuchów: Norweskie inspiracje - od tradycji do współczesności

Norweskie inspiracje - od tradycji do współczesności

Ambasada Królestwa Norwegii

Wystawa zdjęć autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewski pt. Norweskie inspiracje — od tradycji do współczesności zostanie pokazana w Gołuchowie, w terminie 10 maja — 4 czerwca 2011 r., a 18 maja br. ukaże się dwujęzyczna reedycja albumu Autorek wystawy pt. Norwegia. Norway. Ambasada Norwegii jest patronem wystawy.

Wystawa była już prezentowana we wrześniu/październiku 2010 w Warszawie, oraz na początku 2011 roku w Łodzi, Zakopanem i Sanoku.

Kolejna odsłona wystawy Norweskie Inspiracje ukaże się tym razem w zabytkowej rezydencji Czartoryskich w Gołuchowie, ulokowanym między Kaliszem, Ostrowem Wielkopolskim i Poznaniem. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 13.00. Więcej informacji na stronie www.sportikultura.org w zakładce „norweskie inspiracje”.

Już niebawem ukaże się dwujęzyczna reedycja albumu autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Izabeli Staniszewski Norwegia. Norway. Promocja albumu odbędzie się 18 maja 2011 r., godz. 18.00, przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie. Autorki będą opowiadać o swoich doświadczeniach związanych z Norwegią oraz o wyprawach, których owocem stał się album. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania fascynującego kraju, jakim jest Norwegia. Spotkanie będzie miało charakter otwarty i wszystkich serdecznie zapraszamy.

Album jest pełną pasji opowieścią o kraju, nieodległym, a jednak wciąż mało znanym. O malowniczych fiordach, tajemniczych wyspach, białych nocach, czerwonych wiejskich domkach w tchnących spokojem okolicach, średniowiecznych kościółkach, urzekających zabytkowych miasteczkach. To także opowieść o ludziach – przyjaznych, gościnnych, szanujących tradycje, o ich odwiecznych związkach z morzem, walce z surową naturą, codzienności i świętach. Znakomite, opatrzone interesującymi opisami fotografie przekonują, że marzenia o wyprawach w niezwykłe miejsca są po to, by je realizować. Norwegia jest takim miejscem.

Zdjęciami i słowem chcemy powiedzieć o życiu w zgodzie z otaczającą naturą i miejcem, w kontynuacji tradycji, poszanowaniu historii i ludzi, aktywnym zaangażowaniu społeczeństwa, prostej życzliwości i tolerancji dla odmienności i różnorodności oraz przy nowoczesnym zastosowaniu wiedzy i osiągnięć techniki, będącym bezpieczną przyszłością dla całej społeczności.

Elżbieta Dzikowska, Izabela Staniszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.