Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Gdańsk: Wystawa szwedzko-polska

Wystawa szwedzko-polska

CSW Łaźnia

Zapraszamy na wystawę, której projekt został zainspirowany historiami ludzi życiem i pracą związanych z Morzem Bałtyckim.

Wśród zaprezentowanych dzieł są m.in. prace pełne egzystencjalnego, poetyckiego nastroju, dzieła dotyczące dramatu i polityki, a także absurdalnego humoru i przesądów. Film p. Henryka Lunda Jorgensena mówi o szwedzko-bałtyckich extradycjach, przedstawia zawieszonych w czasie uchodźców. Prace p. Iwony Zając łączą relacje robotników Stoczni Gdańskiej z tradycją haftu regionu Blekinge. We wspólnie zrealizowanej pracy pp. Irma Stanaitytė i Jurgita Remeikytė wykorzystały historię o ludziach, którzy na Półwyspie Kurońskim łapali wrony, by przygotować z nich posiłek. Interaktywna instalacja p. Łukasza Szałankiewicza ma swoje źródła w rytach skalnych z Blekinge, natomiast instalacja dźwiękowa p. Laury Stasiulytes zawiera ulubione pieśni opowiadaczy historii i łączy je w rytmiczny szum.

Wernisaż: 18 października 2012 r., godz. 18:00. Wystawa będzie dostępna do 2 grudnia 2012 r.

Wystawa jest zorganizowana przez CSW Łaźnia w Gdańsku i prezentowana w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Trzy Lipy 3. Kuratorzy: Torun Ekstrand, Agnieszka Wołodźko.

Więcej na temat wystawy

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.