Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: XXIII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

XXIII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

XXIII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej

Zapraszamy na koncerty muzyki dawnej do Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 11-14 lipca 2016 r., godz. 19.00, bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Bilety można kupić: w kasie na przedpolu (żółty domek), przez Internet.

Temat przewodni XXIII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej „W duchu Italii” ukazuje wpływy włoskie w muzyce europejskiej. Akademia promuje inicjatywy muzyczne w zakresie interpretacji muzyki dawnej zgodnie z założeniami epok. Prowadzi zajęcia zespołowe: śpiew polifoniczny, muzyka kameralna i orkiestrowa, taniec historyczny. Częścią Akademii są warsztaty mistrzowskie oraz cykle wykładów muzykologicznych dotyczące zagadnień teoretyczno-historycznych – prezentacje historycznych instrumentów dla wszystkich uczestników kursu. Wykłady i seminaria teoretyczne otwarte są dla wszystkich zainteresowanych osób i mają znaczący wpływ na kształtowanie świadomego odbioru muzyki przez publiczność koncertów organizowanych w ramach Akademii.

Koncerty

11 lipca Istoty Niebiańskie i ziemskie bestie

12 lipca Skrzypce mistrza Corellego

13 lipca Zespół Miraculis, zwycięzca XXXVIII Festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu

14 lipca Mistrzowie i Uczniowie

Program koncertów

*****

Zapraszamy na wystawę kostiumów, które w czasie Nocy Muzeów 14 maja 2016 r. zaprezentowały uczestniczki IV edycji programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”. Suknie zaprojektowały i własnoręcznie wykonały najzdolniejsze studentki I roku Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie pod kierunkiem pani Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej i opieką artystyczną dyrektor artystycznej, pani Agaty Manowskiej.

Debiutantki to uczestniczki jedynego w Polsce edukacyjno-charytatywnego programu autorstwa p. Agnieszki D. Michalczyk, realizowanego w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzące z całego kraju młode kobiety w wieku od 18 do 24 lat w czasie trwających ponad rok tzw. Pensji Debiutantek zdobywają cenne umiejętności przydatne w życiu społecznym. Organizują również ogólnopolskie akcje charytatywne poświęcone aktorom seniorom mieszkającym w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, dzieciom z domów dziecka oraz osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

Tradycją stało się, że uczestniczki programu organizują majowe widowiska modowe, związane z określoną epoką historyczną lub stylem. W tym roku królowało rokoko, które do dzisiaj jest źródłem inspiracji dla wielu projektantów światowych. Stroje nawiązują do popularnej wówczas horacjańskiej sentencji carpe diemchwytaj dzień.

Wystawa czynna do 19 września 2016 r. Można ją oglądać w pałacu w przestrzeni przy szatni muzeum. Wstęp wolny.

Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.