Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: XXIII Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej
Zapraszamy na koncerty muzyki dawnej do Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 11-14 lipca 2016 r., godz. 19.00, bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy). Bilety można kupić: w kasie na przedpolu (żółty domek), przez Internet.
Temat przewodni XXIII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej „W duchu Italii” ukazuje wpływy włoskie w muzyce europejskiej. Akademia promuje inicjatywy muzyczne w zakresie interpretacji muzyki dawnej zgodnie z założeniami epok. Prowadzi zajęcia zespołowe: śpiew polifoniczny, muzyka kameralna i orkiestrowa, taniec historyczny. Częścią Akademii są warsztaty mistrzowskie oraz cykle wykładów muzykologicznych dotyczące zagadnień teoretyczno-historycznych – prezentacje historycznych instrumentów dla wszystkich uczestników kursu. Wykłady i seminaria teoretyczne otwarte są dla wszystkich zainteresowanych osób i mają znaczący wpływ na kształtowanie świadomego odbioru muzyki przez publiczność koncertów organizowanych w ramach Akademii.
Koncerty
11 lipca Istoty Niebiańskie i ziemskie bestie
12 lipca Skrzypce mistrza Corellego
13 lipca Zespół Miraculis, zwycięzca XXXVIII Festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu
14 lipca Mistrzowie i Uczniowie
Zapraszamy na wystawę kostiumów, które w czasie Nocy Muzeów 14 maja 2016 r. zaprezentowały uczestniczki IV edycji programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”. Suknie zaprojektowały i własnoręcznie wykonały najzdolniejsze studentki I roku Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie pod kierunkiem pani Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej i opieką artystyczną dyrektor artystycznej, pani Agaty Manowskiej.
Debiutantki to uczestniczki jedynego w Polsce edukacyjno-charytatywnego programu autorstwa p. Agnieszki D. Michalczyk, realizowanego w Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzące z całego kraju młode kobiety w wieku od 18 do 24 lat w czasie trwających ponad rok tzw. Pensji Debiutantek zdobywają cenne umiejętności przydatne w życiu społecznym. Organizują również ogólnopolskie akcje charytatywne poświęcone aktorom seniorom mieszkającym w Domu Artysty Weterana w Skolimowie, dzieciom z domów dziecka oraz osobom chorym na stwardnienie rozsiane.
Tradycją stało się, że uczestniczki programu organizują majowe widowiska modowe, związane z określoną epoką historyczną lub stylem. W tym roku królowało rokoko, które do dzisiaj jest źródłem inspiracji dla wielu projektantów światowych. Stroje nawiązują do popularnej wówczas horacjańskiej sentencji carpe diem – chwytaj dzień.
Wystawa czynna do 19 września 2016 r. Można ją oglądać w pałacu w przestrzeni przy szatni muzeum. Wstęp wolny.
Zapraszamy: ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa.