Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Zagrożenia w Internecie i sieć TOR

Zagrożenia w Internecie i sieć TOR

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii Wrocław zapraszają na spotkanie otwarte, które poprowadzi pan Cyryl Płotnicki-Chudyk, programista i zwolennik wolnego oprogramowania. Wygłosi on wstęp do dyskusji na temat zagrożeń w Internecie i przybliży uczestnikom działanie sieci TOR. Spotkanie odbędzie się 27 października 2014 roku, godz. 18.00, w sali 101 budynku E Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Komandorska 118/120).

Sieć TOR nazywana inaczej „Cebulowym Rozgałęźnikiem” (ang. The Onion Router) posiada zarówno licznych fanów, jak i krytyków. Pierwsi doceniają możliwość anonimowego korzystania z zasobów sieci, inni nazywają ją – w najlepszym wypadku – najciemniejszym zakątkiem Internetu. Jaka jest historia TORa, na czym polega korzystanie z tej sieci i… do czego właściwie może nam się ta wiedza przydać w tzw. codziennym życiu? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy poniedziałkowego spotkania. Nie zabraknie również czasu na pytania i dyskusję.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, także dla osób spoza Uniwersytetu. Zachęcamy do skorzystania z planu kampusu uczelni.

Wydarzenie na Facebooku

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.