Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Darmowy listopad w Zamku Królewskim

Darmowy listopad w Zamku Królewskim

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Oferta Zamku Królewskiego – Muzeum w ramach akcji

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2019

W 2019 roku bezpłatnie zwiedzać można w Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) ekspozycje stałe, m.in. Apartament Wielki oraz Apartament Królewski z Salą Wielką (Balową), Sypialnią, Salą Canaletta, Salą Senatorską i Pokojami Matejkowskimi, oraz wystawę czasową Poczet królów Polski. Wizerunki władców na monetach i medalach, umożliwiającą prześledzenie fascynującej ewolucji portretu królewskiego – od średniowiecza (monety Bolesława Chrobrego, Bolesława Śmiałego czy Władysława Łokietka) aż po serię wykonaną dla Stanisława Augusta na podstawie portretów królów z Pokoju Marmurowego namalowanych przez Marcelego Bacciarellego.

W drugiej połowie listopada za darmo będzie można zwiedzić Bibliotekę Królewską – jedyne ocalałe z pożogi wojennej oryginalne wnętrze, Piwnicę Więzienną, Galerię Lanckorońskich z obrazami Rembrandta oraz Galerię Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej.

Zapraszamy także do zwiedzania wystawy multimedialnej Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego (wstęp na podstawie wejściówki do Zamku), Apartamentu księcia Józefa Poniatowskiego oraz wystawy kobierców wschodnich z kolekcji Fundacji Teresy Sahakian w pałacu Pod Blachą (bilety wydawane są w sieni pałacu).

Zamek czynny jest od wtorku do soboty od godz. 10.00 do 18.00; w piątki do godz. 20.00; w niedziele – od godz. 11.00 do 18.00. Arkady Kubickiego są otwarte do godz. 17.00; w piątki do godz. 19.00; Ogród Dolny – do godz. 20.00; Górny – do godz. 18.00. Zamek nieczynny jest w poniedziałki. 11 listopada będzie czynny do godz. 16.00.

Ostatnie wejście na wszystkie ekspozycje – na godzinę przed zamknięciem.

Zwiedzanie indywidualne. Obowiązują limity konserwatorskie – wstęp na podstawie biletów ewidencyjnych z konkretną porą zwiedzania. Możliwe jest zwiedzanie przez grupy po uiszczeniu opłaty za oprowadzanie z przewodnikiem i skorzystaniu z systemu słuchawkowego. W środy tylko zwiedzanie indywidualne.

Planowane atrakcje dodatkowe:

Questing – 4 boxy zamkowe z zagadkami, rozmieszczone rotacyjnie w wybranych lokalizacjach na terenie Warszawy. Rozwiązanie zagadki umożliwia otwarcie sejfu z niespodzianką. Czas: od połowy października do końca listopada.

Pokój zagadek – zorganizowany na Dziedzińcu Wielkim Zamku w stylizowanym namiocie. Dostępny od 14 do 21 listopada.

16 listopada – gra miejska Rozgrywka o tron. Lokalizacja w promieniu dwóch km od Zamku.

***

11 listopada w samo południe z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego nasz hymn państwowy zostanie odegrany na żywo przez dwóch hejnalistów, przedstawicieli Straży Miejskiej. Do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego na placu Zamkowym zachęcać będzie w tym roku zespół Mazowsze. Serdecznie zapraszamy do udziału.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.