Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Zamek Królewski zaprasza na Noc Muzeów

Zamek Królewski zaprasza na Noc Muzeów

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

W tym roku w ramach Nocy Muzeów (15 maja 2021 r.) Zamek Królewski w Warszawie (plac Zamkowy 4) po raz pierwszy zaprasza na bezpłatne zwiedzanie już od godz. 11.00. Na specjalnie przygotowanej Trasie Królewskiej (z Apartamentami – Królewskim i Wielkim) znajdą się także wystawy czasowe, w tym najnowsza – Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W ramach trasy turystycznej dostępna będzie ścieżka zwiedzania odnosząca się do wystawy czasowej pt. Traktat ryski – odzyskane dziedzictwo – z oznaczeniem dzieł sztuki, które zostały odzyskane na mocy postanowień traktatu, oraz prezentacja Pasów kontuszowych z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie w Sali Rady.

Noc Muzeów stanie się jedyną okazją do bezpłatnego zwiedzenia wystawy Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, która poświęcona została uchwalonej w Sali Senatorskiej ustawie rządowej. Celem ekspozycji jest przybliżenie nie tylko samego dzieła Konstytucji, ale i postaw tych, którzy współuczestniczyli w jego tworzeniu lub byli świadkami tego procesu, a więc przedstawicieli ówczesnych elit państwowych. Wstęp na wystawę do godz. 16.00.

Pozostałe proponowane do zwiedzania wnętrza otwarte będą w godz. 11.00–23.00. Ostatnie wejście o godz. 22.00 (na podstawie bezpłatnych wejściówek – do odebrania w kasie biletowej).

Ogrody Zamku Królewskiego

Ogród Górny będzie czynny w godz. 11.00-20.00, do Dolnego zapraszamy do godz. 23.00 i przypominamy, że o godz. 20.00 zostanie na jego terenie włączona nastrojowa iluminacja. Polecamy obejrzenie plenerowej wystawy Odrodzony z ruin. Jubileusz Zamku Królewskiego w Warszawie, widocznej na ogrodzeniu Ogrodu od strony Wisłostrady.

Od godz. 18.00 zapraszamy na transmisje online koncertów (w ramach Strefy Muzeum Jazzu).

Stacjonarny sklep muzealny oferuje wyjątkowe pamiątki.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych z bieżącą ofertą: YouTube, FacebookTwitter.

Zapraszamy na wiosenne spacery wokół Zamku i w Ogrodzie z naszymi edukatorami.

#ZakochaniWZamku

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.