Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Warszawa: Festiwal Teatrów Tańca „Zawirowania”

Festiwal Teatrów Tańca „Zawirowania”

„Skandynawia tańczy w Warszawie”

Od 25 czerwca do 2 lipca 2011 r. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Teatrów Tańca „Zawirowania”.

Podczas siódmej edycji festiwalu spotkają się w Warszawie teatry tańca z całego świata, wystąpi 18 zespołów z 16 krajów, począwszy od Mexyku, przez USA, Izrael aż do Japonii. W programie tegorocznego festiwalu szczególną uwagę poświęcono Skandynawii.

Zaprezentowany zostanie cykl pod nazwą „Skandynawia tańczy w Warszawie” w ramach którego wystąpią cztery zespoły z tego regionu, po jednym z każdego kraju: Cullberg Ballet ze Szwecji, niekwestionowana gwiazda festiwalu ze spektaklem: JJ Voices, inspirowanym piosenkami Janis Joplin, Mancopy z Danii z Cake & Consequences, projekcie z udziałem tancerzy z Tanzanii, Fricar Dance Company z Norwegii z dynamicznym przedsięwzięciem tanecznym: Kruk! oraz Glims and Gloms z Finlandii z solowym przedstawieniem: A man without a shade in his soul. Każdy z tych zespołów cieszy się uznaniem w swoim kraju, natomiast dość rzadko można je spotkać razem, na dodatek poza Skandynawią.

Program uzupełniają zespoły z krajów Europy Środkowej, tancerze z Nowogrodu, grupy tańca współczesnego z Niemiec i Francji. To wszystko składa się na kwiecistą wiązankę nowych kierunków, tendencyj i stylów współczesnego tańca.

Wszystko to będzie można obejrzeć między 25 czerwca i 2 lipca 2011 w Teatrze Stara Prochownia (ul. Boleść 2), na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego (ul. Foksal 16) oraz w Teatrze Narodowym (pl. Teatralny 3).

Więcej informacyj na stronie festiwalu http://zawirowania.pl/?p=3.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.