Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Poznań: Zbrodnia bez kary

Zbrodnia bez kary

Prawica Rzeczypospolitej

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR)

Prawica Rzeczypospolitej

Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek

zapraszają na otwarcie wystawy

Zbrodnia bez kary

przygotowanej na stulecie komunizmu

dla uczczenia ofiar komunizmu i bohaterów antykomunistycznego oporu.

Wprowadzenie wygłosi inicjator wystawy, pan Marek Jurek.

2 listopada 2017 roku, godz. 11.30, hol lotniska Ławica przy ul. Bukowskiej 285 w Poznaniu

Bolszewicki zamach stanu z 1917 roku był początkiem rządów komunistów, które pochłonęły miliony ofiar. Zbrodnie do dzisiaj nie zostały rozliczone, a wielu bohaterów sprzeciwiających się temu systemowi zostało zapomnianych. Do 1953 r. mieli świętować wszyscy: odbywały się nawet msze święte, w czasie których śpiewano Rotę, a z kartki odczytywano referaty o wadze Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej dla losów świata. W ambasadzie Związku Sowieckiego wpisywano się do okolicznościowej księgi, wieszano czerwone proporczyki i portrety Józefa Stalina. Po Odwilży nie były to już obchody przymusowe, chociaż w okrągłe rocznice przewrotu bolszewickiego organizowano konkursy wiedzy o ZSRS i Włodzimierzu Leninie – można było wygrać cenne nagrody. Epoka Edwarda Gierka to z kolei długie i monotonne relacje z obchodów w telewizji.

Tytuł wystawy ma podkreślać, że komunizm nigdy nie został definitywnie potępiony. Wystawa będzie przypominać, w jaki sposób system ten był zwrócony przeciwko wszystkim wartościom ludzkim, religii, rodzinie, tradycji narodowej, a także przeciwko ludowi. Przywoła fakty często zapominane oraz ludzi, którzy w momencie tej dramatycznej próby postępowali godnie – mówi poseł Marek Jurek.

Dla upamiętnienia i ku przestrodze

dla uczczenia ofiar komunizmu i bohaterów antykomunistycznego oporu

6 listopadakonferencja „Dlaczego nie było Norymbergii komunizmu?”

prof. Jacek Bartyzel, Aleksander Stralcov-Karwacki, Bogusław Kiernicki

Pałac Działyńskich, Stary Rynek 70, godz. 17.00

13 grudniakonferencja „Zbrodnicze dziedzictwo komunizmu”

spotkanie z prof. Stefanem Courtois, autorem Czarnej księgi komunizmu

Pałac Działyńskich, Stary Rynek 70, godz. 17.00

Krwawe stulecie komunizmu nie może zostać przemilczane. To stulecie, które kosztowało 100 milionów ofiar komunizmu na całym świecie. Zaczęło się od mordów na duchowieństwie prawosławnym i katolickim w Rosji, wymordowania starszyzny kozackiej, 7 milionów zagłodzonych na Ukrainie, „operacji polskiej” NKWD, okupacji sowieckiej naszego kraju i pół miliona deportowanych. Zrodziło się z nienawiści do całej kultury. Do wszystkiego, co dźwiga człowieka wzwyż. Do Boga i do religii; do państwa, do tradycji narodowych i całej cywilizacji…

(Marek Jurek podczas otwarcia wystawy Zbrodnia bez kary
w Parlamencie Europejskim w Strasburgu)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.