Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: LABORA ET AMA. O życiu i twórczości Tove Jansson oraz o tym, skąd się biorą trolle

LABORA ET AMA. O życiu i twórczości Tove Jansson oraz o tym, skąd się biorą trolle

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

LABORA ET AMA. O życiu i twórczości Tove Jansson oraz o tym, skąd się biorą trolle

4 października 2014 roku, godz. 12.00

Kino Nowe Horyzonty, sala nr 5

ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław

Dzieci są wspaniałymi nośnikami opowieści. Dzięki najmłodszym czytelnikom autorzy książek dla nich są nieśmiertelni, a dzieła literatury dziecięcej wciąż doczekują się nowych wydań – rozpoczyna swój wykład pani Justyna Czechowska.

Jednak w sobotę 4 października w Kinie Nowe Horyzonty literaturoznawca i tłumaczka z języków szwedzkiego i norweskiego opowie o Tove Jansson jako autorce nie tylko muminkowej serii, ale również wartościowych pozycji skierowanych do dorosłych. Podejmie w ten sposób polemikę z panią Joanną Olech, która w 2003 roku napisała: Opowiadania Tove dla dorosłych są bardzo dobre, ale to Muminki są WIELKIE.

Justyna Czechowska (1979) – literaturoznawca, animatorka kultury, tłumaczka, autorka artykułów, antologii i wywiadów.

Tove Marika Jansson (1914-2001) – fińska pisarka szwedzkojęzyczna, malarka, ilustratorka i rysowniczka komiksowa, znana na całym świecie jako autorka książek o Muminkach.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.