Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Wrocław: Debata wokół zbrodni katyńskiej i książki „Życie w cieniu śmierci”

Debata wokół zbrodni katyńskiej i książki „Życie w cieniu śmierci”

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na debatę i prezentację książki pana Krzysztofa Łagojdy pt. Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939-1989 w świetle wywiadów z członkami Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej. Wybrane aspekty. Spotkanie odbędzie się 8 marca 2017 r. o godz. 17.00 przy ul. Strażniczej 1-3 (sala 13) we Wrocławiu.

Pan Krzysztof Łagojda jest historykiem i doktorantem w Zakładzie Historii Europy Wschodniej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół okupacji Polski w czasie II wojny światowej oraz okresu stalinizmu w Polsce. W książce Życie w cieniu śmierci autor przedstawia nie tylko wymiar zbrodni katyńskiej z perspektywy krewnych ofiar, ale również skłania do przemyśleń związanych z wpływem tej tragedii na życie najbliższych – otwiera tym samym dyskusję na niezwykle trudny temat.

W debacie, oprócz autora, udział wezmą: pan prof. dr hab. Marek Zybura (CSNE UWr) oraz pan dr Łukasz Kamiński (IH UWr).

Wydarzenie na Facebooku

Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939-1989 w świetle wywiadów z członkami Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej. Wybrane aspekty

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.