Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Konferencje i prelekcje » Katowice: Murray Rothbard, najważniejszy „austriacki” ekonomista

Murray Rothbard, najważniejszy „austriacki” ekonomista

Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Katowicki oddział stowarzyszenia KoLiber, Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Śląskiego oraz katowicki Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 15 kwietnia 2014 roku, godz. 17.00, w auli 3 Wydziału Prawa i Administracji UŚ przy ul. Bankowej 11 B w Katowicach.

Tematem wykładu będzie Murray Rothbard, jeden z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów austriackiej szkoły ekonomii – nasz prelegent będzie się starał wykazać, że wbrew pozorom nie był on wyłącznie wspaniałym popularyzatorem libertarianizmu, ale również wybitnym ekonomistą, który w istotny sposób rozwinął myśl Ludwika von Misesa.

Prelegent, pan dr Mateusz Machaj, jest wrocławskim ekonomistą, adiunktem w Zakładzie Ogólnej Teorii Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Działalność społeczną związał z Instytutem Misesa, którego jest fundatorem; pełni tam również funkcję szefa Zespołu Ekspertów (specjalizuje się w teorii ekonomii i polityce gospodarczej). W latach 2005-2009 był stypendystą amerykańskiego Mises Institute. Niedawno ukazała się jego książka Kapitalizm, socjalizm i prawa własności.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.