Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Reklama » „Czerwone sztandary Osmanów”

„Czerwone sztandary Osmanów”

Andrzej Witkowicz

Czy można na nowo opisywać wydarzenie z historii Europy, o którym – jak sądziliśmy do tej pory – wiemy już wszystko? Można, jeśli tylko ukaże się je z perspektywy dotychczas pomijanej.

Taki oryginalny punkt widzenia przynosi pozycja z serii „Silva Rerum” – napisana z rozmachem przez pana Andrzeja Witkowicza. W książce Czerwone sztandary Osmanów autor przygląda się kampanii wiedeńskiej z 1683 roku z perspektywy armii tureckiej i pokazuje, w jaki sposób przygotowała się ona do wielkiej wojny z Europą. Prezentowana praca przynosi nie tylko nowatorskie rozpoznania dotyczące Porty Otomańskiej, a opisane na podstawie bogatej bazy źródłowej, lecz także zmienia nasze postrzeganie oblężenia Wiednia. Skrupulatne rekonstrukcje decyzji wezyra Kara Mustafy, zaprezentowanych na tle poprzednich kampanii wojennych, udowadniają, że armia turecka była do bitwy wiedeńskiej doskonale przygotowana, a zwycięstwo króla Jana III trzeba uznać za tym bardziej doniosłe.

Zapraszamy do pobrania fragmentów książki:

Czerwone sztandary Osmanów (wstęp)
Czerwone sztandary Osmanów (rozdział 1)
Czerwone sztandary Osmanów (spis treści)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Warszawa 2016, 567 stron, format 17 x 23 cm, oprawa twarda, ISBN 978-83-63580-69-8.

Czerwone sztandary Osmanów

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.